Mundobasket 2014.

Druga pobjeda Dominikanske Republike

Košarkaši Dominikanske Republike ostvarili su drugu pobjedu u skupini C na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj svladavši Finsku sa 74-68 i tako stigli nadomak plasmana u osminu finala.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Dominikanska Republika preuzela je kontrolu rezultata u drugoj kada je do poluvremena izgradila prednost od 41-32. Finci su se u završnici tricom Koponena uspjeli približiti na 68-65 1:15 minuta prije kraja, ali nisu uspijevali uhvatiti nekoliko lopti pod svojim obručem nakon promašaja igrača Dominikanske Republike, te stoga nisu stigli do preokreta.

Dominikansku Republiku do pobjede je predvodio Eloy Vargas sa 18 koševa i 13 skokova, dok je Petteri Koponen ubacio 23 poena uz devet asistencija kod Finske koja je sada na omjeru pbojeda i poraza 1-2.