Luda završnica

Drama u Višnjiku: Cibona slavila protiv Zadra košem razlike

Derbi 9. kola Lige za prvaka pripao je vodećoj momčadi u prvenstvu – Ciboni.

Nakon pobjede nad Cedevitom, Zadrani su bili jako blizu i drugog velikog skalpa zagrebačkih momčadi. Ipak, Cibona je slavila sa 87-86 u dramatičnoj završnici i tako ostala samo na jednom porazu u devet utakmica.

'Vukovi' su došli do pobjede jer su završnicu odradili puno smirenije od domaćina. Imali su Zadrani 80-76 tri minute do kraja, a na početku posljednje minute imali su minimalnu prednost od jednog koša. Ipak, na kraju su s tom prednošću Zagrepčani iščupali veliku pobjedu u vrućem Višnjiku.

Amerikanci Blassingame i Strawberry bili su najbolji kod 'cibosa' s 19 odnosno 14 koševa koliko je postigao i iskunsi Andrija Žižić. U momčadi Zadra Delaš i Ramljak bili su najefikasniji s 24 koša.

Cibona je prva u Ligi za prvaka s omjerom 8-1, dok je Zadar drugi s omjerom 6-3 koliko će imati i Cedevita ako sutra pobijedi Zagreb.