Drama na vrhuncu: Orlando i Houston izborili sedmu

Orlando Magic i Hoston Rockets su pobjedama kod kod kuće uspjeli izboriti sedmu, odlučujuću utakmicu polufinala doigravanja...

Orlando je svladao Boston 83:75, iako je samo tri minute i 46 sekundi prije kraja rezultat bio 75:75. Do kraja ogleda Boston je ostao bez poena, a ključni koš za Orlando postigao je Turčin Turkoglu. Minutu i 20 sekundi prije kraja zabio je tricu za 81:75.

Tijesno je bilo cijelu utakmicu - koš na jednoj, pa koš na drugoj strani. Momčadi su se izmjenjivale u minimalnim vodstvima, no završnica je ipak pripala Howardu i društvu. Orlandov centar je utakmicu završio s 23 poena i 22 skoka i prvi put je u ovoj seriji zasjenio na pravi način suparničke centre - Perkins je zabio 15 poena i upisao 10 skokova, a  Davis samo 6 poena.

Boston je, pak, opet bio bez pravog učinka Raya Allena (tricu je gađao 0-7, uz ukupno 5 poena), a mogao je tek zadovoljiti Rajon Rondo s 19 poena, 16 skokova i 6 asistencija.

Houston je pobijedio LA Lakerse 95:80, a sve je bila preslika četvrte utakmice u Houstonu kada je domaćin u uvodnih nekoliko minuta slomio suparnika i otišao na +10 i više.

I ovaj put je prva četvrtina završila slično, 27:15 za Rocketse, a Lakersi se do kraja nisu oporavili. Jedina svjetla točka gostiju bio je Kobe Bryantsa 32 poena, iako je i on potrošio mnogo lopti za takvu statistiku (šut 11-27). Ostatak Lakersa je bio neaktivan i slab.

Uporni igrači Houstona tako su doveli ovu seriju do sedme utakmice, iako od početka igraju bez McGradyja, a od četvrte utakmice i bez Yao Minga.

Argentinski centar Scola preuzeo je mnogo obveza pod koševima i sjajno ih odrađuje. Jučer je zabio 24 poena i upisao 12 skokova. Aaron Brooks je opet bio najbolji strijelac s 26 poena, a Ron Artest slabiji nego inače - 14 poena, po tri skoka i asistencije.

Sedme utakmice obje se igraju u nedjelju, a domaćini su Boston i Los Angeles Lakersi.