Sjajan učinak

VIDEO Bender odigrao najbolju utakmicu karijere i oduševio NBA!

Hrvatski košarkaš Dragan Bender protiv Houston Rocketsa ubilježio je svoj prvi ''double-double'' u NBA-u.

Bender je konačno dobio priliku zaigrati više minuta za Phoenix Sunse i pokazao da bi mogao biti odličan ''all-round'' igrač u godinama koje dolaze. U porazu od Houstona 131-115 Bender je upisao 11 poena (jedna trica), 13 skokova, dvije asistencije, tri ukradene i dvije blokade za 27 minuta na parketu.

Neloše za najmlađeg igrača u NBA-u i veliku nadu hrvatske košarke. Benderov nastup bio je jedna od pozitivnijih točki u porazu Sunsa, koji su odigrali lošu utakmicu sa slabim postotkom šuta i očajnom obranom.

Trener Phoenixa Earl Watson odlučio je Benderu dati više prostora u rotaciji i Hrvat mu se odužio na najbolji mogući način. Bila je to druga najveća Benderova minutaža ove sezone, a nakon ovakvog nastupa nadamo se ne i samo privremena.

James Harden bio je najbolji igrač utakmice s 32 koša i 12 asistencija, a Houston je još jednom pokazao kakvim napadačkim arsenalom raspolaže.