Furija uvjerljiva

Debakl ruskih košarkaša: Šveđani im priuštili veliku sramotu!

Aktualni europski prvaci, košarkaši Španjolske, lakoćom su svladali Češku sa 60:39 u ogledu 3. kola Eurobasketa u Sloveniji u skupini C, koja se igra u Celju.

Nakon uvjerljive pobjede nad Hrvatskom na startu, te poraza od Slovenije nakon toga, Španjolci su se protiv Češke vratili na pobjednički kolosijek, iako u ofenzivnom dijelu nisu briljirali. No, snažnom obranom su limitirali suparnike na samo 39 poena. Furija je zadnju četvrtinu dobila s 13:2! Podsjećamo, Hrvatska je Španjolskoj u zadnjoj četvrtini uspjela ubaciti tri poena.

Rudy Fernandez bio je najbolji kod pobjednika s 14 koševa, 8 skokova i 4 osvojene lopte. Ricky Rubio je dodao 10 poena, te po 3 skoka i asistencija. U skromnoj Češkoj su Jan Vesely i Pavel Pumprla postigli po 7 koševa, Vesely je upisao i 14 skokova.

Španjolcima je ovo druga pobjeda, a Česima drugi poraz na turniru.

U ogledu D skupine u Kopru, veliko iznenađenje priredila je Švedska uvjerljivom pobjedom nad Rusijom 81:62. Jeffery Talyor s 25 koševa, 6 skokova i 4 asistencije, te Jonas Jerebko s 22 koša i 13 skokova predvodili su skandinavsku selekciju do prve pobjede na turniru, dok su Rusi pretrpjeli i treći uzastopni poraz. U njihovim redovima je najbolji strijelac bio Aleksej Šved s 15 koševa.

Eurobasket, 3. kolo:

Skupina C:

Španjolska – Češka 60:39

Hrvatska – Poljska (17.45)

Slovenija – Gruzija (21.00)

Redoslijed: 1. Španjolska 2-1, 2. Slovenija 2-0 (-1), 3. Češka 1-2, 4. Gruzija 1-1 (-1), 5. Hrvatska 1-1 (-1), 6. Poljska 0-2 (-1)

Skupina D:

Švedska – Rusija 81:62

Italija – Finska (17.45)

Turska – Grčka (21.00)

Redoslijed: 1. Grčka 2-0 (-1), 2. Finska 2-0 (-1), 3. Italija 2-0 (-1), 4. Švedska 1-2, 5. Rusija 0-3, 6. Turska 0-2 (-1)