Euroliga

CSKA lakoćom do 2-0, Banićevih osam koševa

Košarkaši moskovskog CSKA poveli su s 2-0 u četvrtfinalnoj seriji Eurolige protiv Bizkaia Bilbaa Marka Banića. U drugom susretu slavili su na domaćem parketu 79-60 i na pragu su plasmana na Final Four...

Nakon što su u prvom susretu Moskovljani ispratili Baske sa 27 razlike (98-71), u drugom su bili nešto blaži, ali nisu ostavili prostora za iznenađenja.

Domaćine su predvodili Andrej Kirilenko, Miloš Teodosić i Viktor Hrjapa. Kirilenko je ubacio 20 koševa, uz 12 skokova i 2 blokade, Teodosić je dodao 18 koševa i 9 asistencija, a Hrjapa je skupio 13 koševa i 7 asistencija.

Poraženi sastav predvodio je Raul Lopez sa 13 koševa, Aaron Jackson ubacio je 12, dok je Alex Mumbru skupio za sebe rekordnih u karijeri deset asistencija.

Banić je na parketu proveo 23 minute i za to je vrijeme upisao 8 koševa (dvice 3-5, sl. bacanja 2-2), uz 2 skoka i 2 izgubljene lopte.

Na kraju kažimo i da je dio sudačke trojke u Moskvi bio i hrvatski arbitar Dubravko Muhvić.

Treća utakmica serije, moguće i posljednja, na rasporedu je 28. ožujka u Bilbau.

Euroliga: Siena izjednačila protiv Olympiacosa

Košarkaši Montepaschi Siene teškom su mukom izjednačili četvrtfinalnu seriju Eurolige protiv Olympiacosa na 1-1. Slavili su u drugoj utakmici na domaćem parketu s tijesnih 81-80.

Junak susreta bio je makedonski reprezentativac Bo McCalebb koji je ubacio 21 koš, a u završnici je je ukrao važnu loptu u napadu koji je Olympiacosu mogao donijeti pobjedu.

Montepaschi je na poluvremenu vodio s 13 koševa razlike (48-35), u posljednju je četvrtinu ušao s +14 (67-53), ali na kraju su domaćini morali sterpiti za pobjedu.

Pored McCalebba, najbolji kod Siene bio je Kšištof Lavrinovič sa 18 koševa i 6 skokova, dok su dvoznamenkast učinak ostvarili i Igor Rakočević (13) i David Andersen (12).

Kod gostiju iz Pireja Georgios Printezis je ubacio 15 koševa uz 6 skokova, a Pero Antić i Acie Law dodali su svaki po 11.

Treća utakmica serije igra se u Pireju 28. ožujka.