Tužna realnost Zadrana

Debakl Zadra u Beogradu, Cedevita stotkom otvorila 2017.

Klub iz grada košarke proživljava višegodišnju agoniju kojoj se ne nazire kraj.

Košarkaši Zadra u susretu su 16. kola regionalne ABA lige na gostovanju kod vodeće Crvene zvezde pretrpjeli težak 65:113 (11:30, 16:37, 13:29, 25:17) poraz.

Protiv dosada neporaženog sastava u regionalnoj ligi oslabljeni Zadar nije bio konkurentan. Već u prvoj četvrtini domaći su stvorili 20 koševa razlike, do odmora je bilo i 40, a u trećoj četvrtini i maksimalnih 56 pogodaka prednosti. Tek u posljednjih 10 minuta Zadar je uspio ublažiti poraz na manje od 50 razlike.

Ivan Marinković je sa 20 koševa bio najefikasniji kod Zadra, a Nathan Wolters sa 17 kod Crvene zvezde.

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 6-10, dok je Crvena zvezda uvjerljiva na vrhu sa 16-0.

Ranije u ponedjeljak hrvatski prvak Cedevita je kao gost u Skoplju svladao MZT sa 100:79 (22:21, 31:15, 25:25, 22:18).

Nakon nesigurnog ulaska u utakmicu, igrači Cedevite su odličnom završnicom prvog poluvremena izgradili prednost od 17 koševa koju su mirno održavali u nastavku, a na kraju slavili sa 21 razlike.

Najefikasniji u sastavu Cedevite bili su Ra'Shad James sa 21 i Ryan Boatright sa 18 koševa, dok je Josh Scott ubacio 23 poena za MZT.