Cleveland lako s Hawksima

Najbolja momčad lige Cleveland Cavaliers došla je do druge pobjede u u polufinalu doigravanja na Istoka. Cavsi su bili bolji od Atlanta Hawksa 105:85.

Za prolazak u finale konferencije Cavsima su potrebne još dvije pobjede, a nova prilika je već sutra kada će status domaćina imati Hawksi u Philips Areni, gdje su ove sezone ostvarili omjer 31:10. Jedna od pobjeda bila je i protiv moćnih Cavsa koji su na savršenih 6:0 od kada je započelo doigravanje.

LeBron James i društvo u svim utakmicama slavili su pobjedu s dvoznamenkastim brojem koševa razlike, što je do sada za rukom pošlo tek Indiana Pacersima 2004. godine.

Pobjeda u Quicken Loans Areni niti ovaj puta nije dolazila u pitanje, upitna je bila tek razlika kojom će domaćin slaviti, a nakon što su Hawksima prepustili zadnju četvrtinu (30:20) ona je zaokružena na 20 koševa.

Kao i obično, zablistao je James s 27 poena, tri skoka, pet asistencija i četiri osvojene lopte za 31 minutu provedenu na parketu. Uz dojmljiv 9/14 šut valja naglasiti da najkorisniji košarkaš osnovnog dijela lige nije zabilježio niti jednu izgubljenu loptu. Dodajmo da su Hawksi limitirani na 35 posto preciznosti iz igre, te da Joe Johnson nije odigrao posljednju četvrtinu zbog uganuća gležnja, no vrlo vjerojatno neće morati pauzirati.