breaking news !: UŽIVO Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Šeparović misli da vlast pripada njemu. Popišali su se na sve nas"
Pretvorili -17 u +3

Cibosi velikim preokretom stigli do trijumfa usred Beograda!

Košarkaši zagrebačke Cibone u 19. kolu NLB lige svladali su Crvenu Zvezdu 79-76 na gostovanju u Beogradu, i to nakon velikog preokreta, jer na poluvremenu su gubili čak 17 razlike.

Do prve pobjede protiv Crvene Zvezde u Beogradu nakon davne 1998. godine Cibona je došla sjajnom igrom u drugom poluvremenu koje je dobila s dvadeset pogodaka razlike. Naime na poluvremenu je beogradska momčad imala prednost od 17 pogodaka (48-31), a u drugoj četvrtini je Cibona postigla tek devet poena.

Međutim u nastavku su zagrebački košarkaši opravdali svoj nadimak Vukovi i prvenstveno kvalitetnom obranom i borbenom igrom došli su do 13. ovosezonske pobjede. U završnici je presudio Amerikanac Alan Anderson, koji je kod zaostatka 75-76 pogodio prvo dva slobodna bacanja, a zatim je izvrsno asistirao za Lukšu Andrića na lijevoj strani koji je zabio iz lijepog prodora za konačan rezultat. Produžetak je za Zvezdu tricom pokušao izboriti Leroy Andre, ali njegov šut nije pronašao put kroz mrežicu.

U Ciboninim redovima najviše je zabio Anderson 22 koša, kojima je pridodao devet skokova. Nikša Prkačin zabio je 13 koševa uz 9 skokova, dok su Lukša Andrić i Robert Troha zabili po 12.

Kod Crvene Zvezde najviše je zabio Lawrence Roberts, 16 koševa.