Anderson najefikasniji

Cibosi utišali Višnjik i plasirali se u finale

6.000 gledatelja došlo je vidjeti slavlje Zadra protiv najljućeg rivala. Momčad Velimira Perasovića imala je drugačije planove. Slavili su protiv Zadra 83:75 (27:23, 20:23, 19:13, 17:16).

Cibona je daleko bolje otvorila utakmicu i pokretljivom zonom stvarala je mnogo problema domaćinu. Tijekom prvog poluvremena 'vukovi' su u nekoliko navrata imali šest koševa viška, no prednost ipak nisu uspjeli sačuvati i Zadar se u završnici druge četvrtine šutevima izvana, te koševima iz kontre i polukontre vratio u igru.

Obje momčadi su imale problema s obranom što potvrđuje 93 koša postignuta u prvom poluvremenu. Zadar su u prvom dijelu predvodili Rok Stipčević i Todor Gečevski sa po devet koševa, dok su u prvih 20 minuta najefikasniji igrači u gostujućim redovima bili Alan Anderson sa 12, te Davor Kus i Vedran Vukušić sa po osma koševa.

U nastavak utakmice Cibona je ušla čvršće i mirnije. Zadar je u prvih šest minuta treće dionice zabio samo šest koševa i gosti su vrlo brzo pobjegli na sedam koševa viška koliko je bilo i na kraju treće četvrtine (66:59).

U posljednjih deset minuta Zadar je pokušao preokrenuti rezultat, četiri minute prije kraja utakmice stigao na minus jedan (71:72), međutim nakon toga je promašio pet uzastopnih napada i Cibona je pobjegla na nedostižnih deset koševa viška (81:71).

Najefikasniji igrači u Ciboninim redovima bili su Alan Anderson sa 25 koševa, ali uz skroman šut iz igre 5-17, Lukša Andrić je dodao 12, Earl Calloway 11, a Davor Kus deset koševa, dok su domaćine predvodili Todor Gečevski (17), Rok Stipčević (15) i Hrvoje Perić (11).

U drugom susretu polufinala sastaju se Zagreb CO i Split CO.