Cibosi: Spremni smo za podvig

S nevjerojatna 22 koša razlike košarkaši Cibone sinoć su pokorili Istanbul i velikom pobjedom protiv Fenerbahčea s Giričekom i Turkcanom praktički se vratili iz mrtvih. No da bi prošli među osam najboljih momčadi Europe, Vukovima je vrlo brzo potreban još jedan podvig.

Cibona se slatko osvetila Turcima za poraz od prije dva tjedna u Draženovom domu. Konačnih 86:64 - najuvjerljivija gostujuća pobjeda Cibone u posljednjih 15 godina uz napomenu da su Vukovi već na poluvremenu 'odmaglili' na 22 koša razlike.

Siena je favorit, to je svima jasno, međutim mislim da imamo šansu ako budemo igrali na nivou kao što smo igrali u Istanbulu

'Prvenstveno smo dobro odigrali u obrani od samog početka gdje smo se nametnuli obrambenom agresivnošću. Onda je sve bilo puno lakše i poklopio nam se dobar napadački dan', kaže jedan od junaka susreta Davor Kus.

Kus sa 19 i Anderson sa 18 koševa vodili su Vukove do pobjede. Na drugoj strani loše izdanje Giričeka koji je zabio samo pet koševa. Za siguran plasman u četvrtfinale trebat će pobjeda u gostima u pretposljednjem kolu protiv ponajbolje europske momčadi Montepaschija.

'Sigurno nas očekuje najteža utakmice sezone, i to još na gostovanju, ali igra se 40 minuta, dobra smo momčad, možemo dobiti svakoga', kaže bivši NBA-ovac Anderson.

U Zagrebu je Cibona uspjela svladati Talijane, no Montepaschi je kod kuće nepobjediv dvije godine, a u Euroligi su ove sezone razmontirali i CSKA s 18 razlike. Ciboni je pak pobjeda protiv Fenera tek treća gostujuća u posljednje tri godine...

'Siena je favorit, to je svima jasno, međutim mislim da imamo šansu ako budemo igrali na nivou kao što smo igrali u Istanbulu, vjerujem da ćemo imati šansu do samoga kraja, vidjet ćemo sve je moguće', uvjeren je Kus.

Šanse za prolaz među osam Ciboni bi donio i poraz manji od sedam razlike, tada bi u zadnjem kolu Vukovi trebali dobiti CSKA a Fenerbahče Sienu.