Vukovi grizu kod kuće

Cibosi i dalje haraju Euroligom

Košarkaši Cibone upisali su i petu pobjedu u A skupini Eurolige. U susretu sedmog kola Vukovi su na svom parketu slomili i francuski Le Mans s 19 koševa razlike. Gosti su se držali do treće četvrtine kada je domaća momčad napokon posložila obranu.

Cibona je svladala francuski le Mans s visokih 89:70 i tako praktički osigurala plasman u Top 16 s omjerom 5:2 nakon sedam kola.

Najefikasniji igrači u Ciboninim redovima bili su Amerikanci Rawle Marshall (21 koš, 5 skokova) i Earl Calloway (18 koševa). Marin Rozić je dodao 12, Davor Kus 11, a Nikola Prkačin 10 koševa. Goste su predvodili David Bluthenthal (15) i Alain Koffi (14).

Cibona je prilično nervozno ušla u susret protiv suparnika koji još uvijek nema niti jednu pobjedu u skupini. Nakon prve četvrtine imala je tek dva koša viška (20:18). Sličnu igru pokazala je i drugoj dionici, u kojoj je Le Mans čak stigao do vodstva (28:27), no na poluvrijeme se ipak otišlo sa pet koševa viška za Cibonu.

Koliko je Cibona igrala loše u prvom poluvremenu pokazuje i podatak kako je u prvom susretu u Francuskoj Le Mans u cijelom susretu zabio svega 54 koša, a u Zagrebu u prve dvije četvrtine 41.

Srećom, u drugom dijelu Vukovi su napokon pokazali zube. Podigli su obrambeni ritam, a iz čvrste obrane daleko se lakše stizalo i do suparničkog koša. Utakmica je prelomljena u trećoj dionici u kojoj je Cibonu došla do plus 17 (68:51), a potom do konca utakmice mirno odradila posao i stigla do pobjede 89:70.

U osmom kolu Cibona će 17. prosinca gostovati u Pireju protiv Olympiacosa.