Ništa od trećeg mjesta

Cibona prosula pobjedu: Zvezda im napravila seriju 20:0!

Veliki pad u posljednjoj četvrtini koštao je košarkaše Cibone poraza protiv Crvene zvezde u posljednjem 26. kolu regularnog dijela sezone u ABA ligi.

U Košarkaškom centru Dražena Petrovića beogradski je klub slavio 76:67. Zagrebački je sastav na poluvremenu vodio s plus 8 (43-35), na ulasku u posljednju četvrtinu sa plus 6 (57-51), a stvari su se raspale u posljednjih pet minuta.

Nakon koša Darka Planinića za vodstvo 63:53 sedam minuta prije kraja Crvena zvezda radi nevjerojatnu seriju 20:0, a zadnju je dionicu igre dobila 25:10.

Dario Šarić s 15 koševa, 13 skokova, ali i 5 izgubljenih lopti bio je najbolji Cibonin pojedinac. Planinić je zabio 13 koševa, a Jerel Blassingame 9 koševa uz 6 asistencija. Kod Crvene zvezde su najistaknutiji bili Amerikanci DeMarcus Nelson sa 18 i Charles Jenkins s 14 koševa.

Crvena zvezda i Cibona međusobno će snage odmjeriti i na Final Fouru koji se igra između 25. i 27. travnja.

ABA liga, 26. kolo:

Cibona - Crvena zvezda 67:76

kasnije:

Igokea - Široki

Zadar - Union Olimpija

Redoslijed: 1. Crvena zvezda 22-4, 2. Cedevita 19-6 (-1), 3. Partizan 17-8 (-1), 4. Cibona 17-9...