Šarić neprepoznatljiv

Tragikomično: Cibona prosula +24 i upisala 23. europski poraz u nizu!

Niti prednost od 24 koša razlike u 23. minuti ogleda protiv Ulma u Draženovom domu, u ogledu 6. kola G skupine Eurocupa, Ciboni nije bila dovoljna za prekid dugog niza poraza na europskoj pozornici. Ulm je na kraju pobijedio 86-81…

Iako je Cibona u 23. minuti ogleda vodila sa 61-37, a na kraju treće četvrtine je imala još uvijek velikih 14 koševa prednosti, nije uspjela napokon pobijediti nekoga u Europi. Ulm je dobio zadnju četvrtinu s 29-10 i ovom pobjedom je izborio daljnji prolaz. Momčad Choleta, koja je na svom parketu izgubila od Spartaka iz Sankt Peterburga 76-68, vjerojatno je bila prilično razočarana raspletom u Zagrebu, jer bi s pobjedom Cibone francuski predstavnik prošao u daljnje natjecanje, a ovako je nakon velikog preokreta to pošlo za rukom njemačkoj momčadi.

Ciboni je ovo bio 23. uzastopni poraz u europskim natjecanjima.

Tomislav Zubčić s 21 poenom i Davor Kus s 20 bili su najbolji igrači Cibone. Dario Šarić je u 17 minuta ubacio 4 poena (2-5 dvice, 0-1 trice) uz četiri skoka i dvije asistencije, ali i tri izgubljene lopte.

Kod gostiju je najbolji strijelac bio Esterkamp sa 15 koševa. (TS)