Imali i +22

Cibona pregazila Zadrane u drugom poluvremenu

Košarkaši Cibone ostvarili su i treću pobjedu u isto toliko utakmica pod vodstvom novog trenera Slavena Rimca. U 9. kolu ABA lige u hrvatskom su dvoboju nadigrali Zadar s 91:74.

Prvo je poluvrijeme u Draženovom domu bili prilično izjednačeno, a Zadrani su otišli na odmor s minimalnom prednošću (40:39). No, u nastavku je Cibona potpuno preuzela kontrolu na parketu, u jednom je trenutku imala i 22 koša prednosti (83:61), a gosti su do kraja tek neznatno ublažili poraz.

Prvo je ime kod Cibone bio Matt Janning s 22 poena, pet skokova i sedam asistencija, Darryle Strawberry je dodao 15 koševa i pet asistencija, a Dario Šarić 14 koševa, pet skokova i tri asistencije. Kod Zadrana je Andrew Lawrence ubacio 17 koševa, dok je Toni Dijan dodao 11.

ABA liga, 9. kolo:

Cibona - Zadar 91:74

Kasnije:

Olimpija - Cedevita

MZT - Igokea

Redoslijed: 1. Crvena zvezda 6-2 (-1), 2. Partizan 6-2 (-1), 3. Cedevita 6-2 (-1), 4. Cibona 6-3, 5. Budućnost 5-3 (-1)… 12. Zadar 3-6…