Cibona pobijedila Zadar i došla na korak do osvajanja prvenstva

U trećoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske košarkaši Cibone su na domaćem terenu pobijedili Zadar 83-79 iako su na odmoru vodili s čak 25 koševa razlike.

Cibona sada vodi s 2-1 u pobjedama, a igra se na tri pobjede.Iako to rezultat ne pokazuje, Cibona je prilično lako stigla do pobjede. Ključna je bila druga četvrtina koju su 'cibosi' odlično odigrali, pa su na poluvrijeme otišli sa 25 poena viška.

Koliko su domaćini bili dominatni dobro pokazuje i činjenica da je trener Cibone Velimir Perasović prvu minutu odmora zatražio tek u 27. minuti susreta.

Početkom posljednje četvrtine Zadrani su se uspjeli primaknuti na 12 poena zaostatka (50-62), ali Cibona je odmah odgovorila serijom 10-2 i time odlučila susret. Do kraja utakmice Zadrani su uspjeli ublažiti poraz i doći na svega četiri razlike što znači da su drugi dio utakmice dobili s 21 razlike!

Kod Cibone najefikasniji su bili Alan Anderson sa 25 koševa i Davor Kus sa 20 poena. U momčadi Zadra Damir Rančić ubacio je 20, a Todor Gečevski 14 koševa.

Sljedeća utakmica igra se u Zadru u petak, 5. lipnja.