Deveta pobjeda 'Vukova'

Cibona odličnom predstavom došla do važne pobjede protiv Olimpije

Odličnu su utakmicu odigrali košarkaši Cibone u 24. kolu regionalne ABA lige i pred svojim navijačima u Draženovom domu svladali Olimpiju sa 74-62...

Došli su time dva kola prije kraja do devete pobjede u ovosezonskom natjecanju što bi im trebalo biti dovoljno za ostanak u ligi. Ujedno su malo pomogli i Cedeviti koja se s Olimpijom bori za plasman u Eurokup.

Cibona je startala s 8-0 i na određeni način najavila u kojem će smjeru ići utakmica. Najviše što su Ljubljančani uspjeli napraviti bilo je izjednačenje (26-26) u drugoj četvrtini. Ponovno je sve nakon toga bilo u znaku "vukova" koji su na poluvrijeme otišli s 44-33. U trećoj se dionici Olimpija približila na 50-46, ali Cibona je uskoro opet odjurila i više se nije osvrtala.

Andrija Žižić je s 22 poena (šut 8-12 iz igre, slobodna bacanja 6-6) i devet skokova bio prvo ime u zagrebačkoj momčadi, Jerel Blassingame je dodao 17 koševa, a vrlo dobar je bio i Dario Šarić koji je zaključio utakmicu s deset koševa, 14 skokova i dvije asistencije. Kod gostiju je Sasu Salin ubacio 17, a naš Jasmin Perković 13 koševa. (TS)