Cibona nije uspjela: Četvrtfinale ostalo u Sieni

Košarkaši Cibone nisu uspjeli doći do pobjede na parketu Montepaschija u izravnom dvoboju klubova koji su pretendirali na drugo mjesto u skupini koje vodi u četvrtfinale. Domaćin je bolji rezultatom 86-70.

Cibosi su večeras bili blizu, ali im Siena nije dopustila napraviti onaj presudan korak koji bi Zagrepčane doveo do još jedne pobjede nad trećom momčadi Europe ili barem prihvatljivog poraza od sedam razlike. Cibona je utakmica otvorila lošom igrom, prvenstveno obranom, a domaćin je u prvoj četvrtini već postigao 27 koševa.

Siena je održavala prednost od oko 15-ak koševa razlike sve do kraja treće četvrtine kada 'cibosi' ulaze u fenomenalnu seriju i s 8-0 smanjuju na deset razlike. U tim trenucima zona je dobro 'radila' i s velikom nadom se ušlu u posljednjih deset minuta utakmice. Igrači Cibone u nastavku su uspjeli doći na minus sedam, no Montepaschi je ubacio u brzinu više i uspio doći do uvjerljive pobjede od 16 razlike.

Vukovi nisu grizli kako treba

Cibona nažalost nije uspjela završiti utakmicu ni na '- 7' što bi im igralo u eventualnom krugu s Talijanima, naravno u slučaju da Vukovi uspiju doći do pobjede na svom parketu protiv CSKA u posljednjem kolu te da Siena izgubi u Turskoj.

Domaća momčad je imala junaka u Amerikancu McIntyreu koji je postigao čak 29 koševa, dok su kod Cibone najučinkovitiji bili Rozić (13), Kus (12) i Anderson (11).

U momčadi Cibone nije bilo pretjerano raspoloženih igrača, a kada to nisu Amerikanci Calloway i Anderson onda Vukovi ne 'grizu' kako treba. Snovi o četvrtfinalu Eurolige tako su ostali u Sieni, a Ciboni će za korak više u Europi trebati više ulaganja u momčad i zadržavanje najvažnijih igrača.

U srijedu na oproštaj od Eurolige u Draženov dom dolazi prvak Europe CSKA.