Cibona nastavila sa rekordom: Pala i Budućnost

Košarkaši Cibone nastavljaju s odličnim igrama u regionalnoj NLB ligi. U osmom su kolu došli i do osme pobjede, u Draženovom domu je pala Budućnost.

Zagrepčani su goste iz Podgorice ispratili sa 79:54, prikazavši vrlo uvjerljivu igru tijekom svih 40 minuta. Koliko je Cibona u utorak bila dominantna, posebno u obrani, svjedoči i podatak da je do poluvremena odjurila na 44:19! U nastavku su košarkaši Velimira Perasovića mirno čuvali prednost i sačuvali neporaženost u regionalnom natjecanju ove sezone.

U ujednačenoj Ciboninoj momčadi posebno se ipak istaknuo Lukša Andrić s double-double učinkom, 14 poena i deset skokova. Podjednako ga je dobro pratio i Tomislav Zubčić s 13 koševa i osam skokova, a dvoznamenkasti broj poena upisao je i Marko Tomas (12). Podgoričane je s 15 poena predvodio Marko Simonović.

Redoslijed: 1. Cibona 8-0, 2. Zagreb CO 6-1 (-1), 3. Union Olimpija 5-2 (-1), 4. Zadar 4-3 (-1), 5. Budućnost 3-5..., 9. Cedevita 3-4 (-1)..., 14. Bosna 1-6 (-1).