Pobjeda Cibone, poraz Zadra

Cibona na korak od Final Four

Košarkaši Cibone slavili su u 25. kolu ABA lige u gostima kod Širokog 84-73, dok je Zadar izgubio na gostovanju kod Radničkog 79-74...

Nakon slabe prve četvrtine i zaostatka od osam koševa Cibona je ubacila u višu brzinu. Na poluvremenu su već vodili pet koševa razlike (44-39), da bi susret prelomili početkom posljednje dionice igre.

Ciboni je to 17. ovosezonska pobjeda kojom su došli na milimetar od plasmana na Final Four, a odluka bi mogla pasti nakon kasnije utakmice između Budućnosti i Partizana. Ukoliko Partizan savlada Budućnost zagrebački će sastav osigurati završni turnir.

Dario Šarić s 20 koševa, 13 skokova i 3 asistencije, te Ivan Siriščević s 20 koševa bili su Cibonini najbolji igrači. Marin Rozić je ubacio 14 koševa uz 8 skokova, dok je Jerel Blassingame podijelio 13 asistencija. Kod ujednačenog Širokog najefikasniji s 14 koševa bio je Jonathon Jones.

Poraz Zadra od Radničkog znači da će o opstanku u ligi odlučivati posljednje kolo. Za izbjegavanje posljednjeg mjesta Zadru treba domaća pobjeda protiv Olimpije i poraz Širokog kod Igokee.

Najefikasniji u zadarskim redovima bio je Ive Ivanov sa 16 koševa i 9 skokova. Andrew Lawrence je ubacio 15, a Mark Lyons 14 koševa. Kod Radničkog su se istaknuli Sava Lešić i Marko Marinović s 21, odnosno 20 koševa. (TS)

ABA liga, 25. kolo:

Radnički - Zadar 79-74

Široki - Cibona 73-84

Budućnost - Partizan (kasnije)

Redoslijed: 1. Crvena zvezda 21-4, 2. Cedevita 19-6, 3. Cibona 17-8, 4. Partizan 16-8 (-1),...13. Široki 6-19, 14. Zadar 6-19