Pobjeda s puno muke

Cibona jedva protiv Zagreba

U zagrebačkom derbiju u sklopu 16. kola regionalne košarkaške lige Cibona je u uzbudljivoj utakmici upisala 11. pobjedu u sezoni svladavši Zagreb CO 70-68.

Zanimljiva, borbena utakmica donijela je pobjedu domaćinu i izjednačila ga omjerom s četvrtoplasiranim Zadrom. Klubu iz Trnskog ovo je bio četrnaesti poraz u sezoni i dalje je čvrsto prikovan na dno ljestvice NLB lige.

Imali su gosti prednost veći dio utakmice, nisu djelovali kao kolektiv čiji omjer ne nudi mnogo razloga za optimizam. Međutim, Cibosi su kraj utakmice odradili znalački, na iskustvo i znanje Earla Callowayja koji je devet od svojih 14 poena postigao u posljednje tri minute susreta. Kod zagrebaša se kao pojačanje u prvoj utakmici od dolaska pokazao Vladimir Krstić (14 poena, pet skokova, dvije osvojene lopte), no samo jedna asistencija nije razigrala suigrače. Ujedno, Krstić je promašio u posljednjem napadu dvije prilike pod obručem koje bi njegovoj momčadi donijele produžetak susreta.

Lukša Andrić ponovno je odigrao dobru utakmicu u dresu Cibone i zaslužio je epitet igrača utakmice. Postigao je 21 koš, uhvatio pet lopti pod obručem i još dvije osvojio, uz savršenih 8/8 za dva poena, 1/1 za tricu i 2/3 s linije slobodnih bacanja. Nedavno pridošli Alan Anderson, pak, odradio je utakmicu u najslabijem izdanju od kada je došao pod Toranj. Za šest poena je potrošio velikih 15 lopti uz slabih 3/11 za dvicu i 0/4 iza linije za tricu. Bruno Šundov odigrao je dvije minute uz prekršaj i izgubljenu loptu.

Kod Zagrebaša je, osim Krstića, primjetan bio Andrej Štimac s 15 poena, ali slabih 1/6 za tricu.