Nevjerojatno

Cibona izgubila u Ljubljani nakon što je vodila 19 razlike!

Na nevjerojatan su način košarkaši Cibone izgubili na gostovanju kod Union Olimpije u 11. kolu regionalne ABA lige. U 27. minuti su imali plus 19, da bi na koncu izgubili s 87-82...

Odlično su zagrebački košarkaši, koje vodi privremeni trener Danijel Lutz, odradili prvo poluvrijeme. Riješili su ga u svoju korist s 50-38, a u sjajnom su ritmu nastavili i na početku drugog dijela. U spomenutoj 27. minuti su vodili sa 63-44 i činilo se da su na putu do sigurne pobjede.

No, nakon toga je uslijedio teško objašnjivi pad. Do kraja treće četvrtine su Ljubljančani napravili seriju 20-4 (?!) i u zadnju dionicu ušli sa samo tri koša minusa (64-67). Čak se i nakon toga Cibona malo trgnula i pobjegla na 74-66, ali do pobjede na koncu nije došla.

"Vukovima" je ovo osmi poraz zaredom u svim natjecanjima, a s omjerom 4-7 trenutno su na 12. mjestu među 14 momčadi ABA lige. (TS)