Vukovi izgubili od Maccabija

Cibona ispustila pobjedu u Izraelu

Igrači Cibone propustili su priliku već nakon šestog kola praktički osigurati plasman u drugi krug Eurolige. Bili su vrlo blizu prvoj pobjedi protiv Maccabija u Tel Avivu nakon 16 godina, no lošije odigrana završnica ih je onemogućila u tome.

U utakmici 6. kola skupine A Eurolige košarkaša Cibona je na gostovanju u tel Avivu izgubila od Maccabija sa 83-88 (19-29, 23-16, 25-24, 16-19).

Otvaranje utakmice ukazivalo je na težak poraz Zagrepčana, u osmoj minuti igre bilo je 24-12 za Maccabi, a Cibonini igrači su 'zaradili' čak 10 osobnih pogrešaka. Usto, promašili su i nekoliko otvorenih šuteva. No, kada su namjestili 'nišanske sprave', pogotovo Vedran Vukušić, u drugoj četvrtini igrači naše momčadi su iz minute u minutu smanjivali zaostatak, te tricom Vukušića na poluvrijeme otišli sa samo minus tri (45-42).

Nažalost, početkom drugog poluvremena Maccabi je ostvario seriju 11-2, te se ponovno odvojio na 12 poena prednosti (56-44). Ipak, odličnom zonskom obranom u nastavku, te tricama Kusa i Callowaya Cibona je do isteka 30. minute smanjila na samo 69-67.

U prve dvije minute četvrte četvrtine koševima Prkačina, Trohe i Rozića Cibona je povela sa 73-69, a usto je i Maccabi iskoristio bonus. No, tu činjenicu igrači Cibone nisu uspjeli iskoristiti na pravi način.

Pri rezultatu 86-83 za Maccabi pet sekundi prije kraja Calloway je promašio tricu za izjednačenje, dok je Burstein pogodio oba slobodna bacanja za konačnih 88-83.

Najefikasniji u momčadi Cibone bili su Vedran Vukušić sa 18, te Nikola Prkačin i Davor Kus sa po 15 koševa, dok su Maccabi predvodili Lior Eliyahu sa 24 i Marcus Brown sa 19 poena.
Nakon šest kola Cibona ima četiri pobjede i dva poraza, a Maccabi po tri pobjede i poraza.