Totalni preokret Vukova

Cibona ima meč loptu: Zadar pokleknuo u krcatom Višnjiku

Košarkaši Cibone na korak su od obrane naslova prvaka Hrvatske.

U drugoj utakmici finala doigravanja Cibona je u gostima svladala Zadar 92:76 i sada u seriji do tri pobjede vodi 2:0.

Zadrani su prvu četvrtinu dobili s 30:19, a u 14. minuti imali i +14 (35:21) da bi poslije toga neshvatljivo stali, a Cibona počeli malo po malo smanjivati razliku.

Do poluvremena su Zadru ostala samo tri poena, a u trećoj dionici raspoloženi gosti sasvim preokreću rezultat. Stao je šut igrače Ante Nazora, raslo je vodstvo Cibone i bilo je jasno da od poravnanja serije neće biti ništa.

Jerel Blassingame je ubacio 21, Dario Šarić 19, a Darryle Strawberry 16 koševa, koliko i prvi strijelac Zadra Ante Delaš.

Treća utakmica igra se u utorak u Zagrebu.