Celticsi i dalje nepobjededivi

Prvaci Boston Celticsi su produžili niz pobjeda na 11 nakon domaćeg uspjeha protiv Portland Trail Blazersa od 93:78, a Utah Jazz su na svom parketu svladali Toronto Raptorse sa 114:87.

Hrvatski košarkaš Roko Leni Ukić za raptorse je igrao 17 minuta, te postigao 7 koševa (šut 3:6, trice 0:2), uz 2 asista.

Raptorsi su u srijedu otpustili trenera Sama Mitchella, ali niti novi trener Jay Triano nije pomogao da izbjegnu više nego uvjerljiv poraz. Utah Jazzere su predvodili Turčin Mehmet Okur (21) i Paul Millshap (17, 11 skokova, 7 asista), dok je kod Toronta najbolji bio Chris Bosh (18, 11 skokova).

Prvaci Boston Celticsi su produžili niz pobjeda na 11 nakon domaćeg uspjeha protiv ove sezone vrlo dobrih Portland Trail Blazersa. Celticsi u svojoj dugoj povijesti najduži niz nepobjedivosti (14) imaju od 1985., te ga možda ove sezone i obore. Ray Allen (19), Rajon Rondo (16),Paul Pierce (12) i Kevin Garnett (14, 11 skokova) slomili su Portland serijom od čak 21:0 kroz drugu i treću četvrtinu, te sada imaju najbolji omjer (19:2) u ligi. LaMarcus Aldridge i Travis Outlaw postigli su po 13 poena za Portland (14:7), čiji je niz od šest pobjeda prekinut.

LA Lakersi su sa 106:104 svladali Washington Wizardse, a pobjedu je najboljoj momčadi Zapada donio Kobe Bryant (23) sa skokom i košem u zadnjih 15 sekundi. Za Washington je Caron Butler (26) promašio čistu tricu za pobjedu sa sirenom.

Cleveland Cavaliers su slavili protiv Indiana Pacersa u utakmici u kojoj su Litvanac Zidrunas Ilgauskas, Mo Williams i Brazilac Anderson Varejao postigli po 17 koševa, a zvijezda LeBron James je postigao dosad najmanje u sezoni. Bio je tek četvrti strijelac momčadi sa 11 poena,ali je u pobnjeud ugradio 11 asista i osam skokova.