Pravi uraga

Cedevita velikom serijom na kraju utakmice srušila Budućnost

Hrvatski prvak odigrao je briljantne posljednje četiri minute.

Košarkaši Cedevite u susretu su 19. kola regionalne ABA lige u KC Dražen Petrović svladali Budućnost sa 76:71 (22:17, 18:16, 16:24, 20:14).

Filip Krušlin sa 19 i Džanan Musa sa 15 koševa predvodili su Cedevitu, dok je Kyle Gibson sa 19 ubačaja bio najefikasniji kod Budućnosti.

Cedevita je tako prekinula neugodan niz od četiri poraza, a do pobjede je stigla serijom 12:0 kojom je zaostatak 64:69 3:52 minute prije kraja preokrenula u vodstvo 76:69 28 sekundi prije isteka vremena.

U tom razdoblju hrvatski prvak igrao je sjajnu obranu, a posebno se istaknuo Džanan Musa s dvije osvojene lopte. Važne koševe postigao je Roko Leni Ukić koji je pogodio oba slobodna bacanja za vodstvo 70:69, a zatim je poentirao i polaganjem za 72:69 1:12 minuta prije kraja. Pobjedu je potvrdio Filip Krušlin tricom uz dodatno slobodno bacanje za 76:69.

Nakon što je Suad Šehović s dva pogođena slobodna bacanja smanjio na 76:71 Cedevita je imala 17 sekundi za posljednji napad u kojem je mogla, da je postigla poene, nadmašiti razliku od šest koševa kojom je izgubila u Podgorici u prvom dijelu sezone. Kako u tome nije uspjela gotovo sigurno će ligaški dio sezone završiti na trećem mjestu.

Cedevita je sada na omjeru pobjeda i poraza 14-5, dok je Budućnost na 15-4. U borbi za vrh još je i Crvena zvezda sa 15-3 i utakmicom manje.