Kakva šteta...

Cedevita u zadnjim sekundama izgubila u Podgorici

U prvom susretu polufinala regionalne ABA lige Cedevita je u Podgorici pred 3,500 gledatelja izgubila od Budućnosti 81-82 i crnogorski klub je u seriji na tri pobjede poveo 1-0.

Druga utakmica je na rasporedu već sutra ponovo u Podgorici nakon čega serija seli u Zagreb. .

Budućnost je do pobjede stigla u dramatičnoj završnici nakon što je Boris Savović dvije sekunde prije kraja realizirao oba sloboda bacanja. U preostalom vremenu aktualni hrvatski prvak nije uspio postići koš. Cedevita je vodila veći dio utakmice, no presudilo je čak 14 izgubljenih lopti zagrebačkog sastava i 12 promašenih slobodnih bacanja.

Bila je to prva pobjeda Budućnosti u međusobnim susretima ove sezone nakon što je Cedevita dobila obje utakmice u regularnom dijelu i to obje rezultatom 80-70.

Cedevita je odlično otvorila utakmicu i bila je u vodstvu praktički cijelo prvo poluvrijeme. Domaćin je u prvih 20 minuta tek tri puta stigao do izjednačenja (18-18, 32-32, 34-34), dok je Cedevita imala i po sedam koševa viška (28-21, 41-34). Gosti su i u treću dionicu odlično ušli. U 24. minuti odabranici Jasmina Repeše imali su najvećih devet koševa prednosti (53-44). No, tada je uslijedila kriza i Budućnost je serijom 10-0 okrenula rezultat i povela 54-53.

Poveli tricom 9 sekundi prije kraja...

U posljednjih 13 minuta gledali smo izjednačenu igru. Cedevita je vodila 64-61 i 66-62, da bi domaćin dvije minute prije kraja poveo 76-72. Cedevitu je igru vratio Marko Tomas pogodivši tricu (76-75). Savović je vratio na plus tri, a Tomas novom tricom 29 sekundi prije kraja izjednačio na 78-78. Savović je zatim realizirao dva slobodna bacanja za vodstvo 80-78, da bi Fran Pilepić tricom devet sekundi prije kraja susreta doveo Cedevitu na prag pobjede. Ipak, Savović je dvije sekunde prije kraja zabio oba slobodna bacanja za konačnih 82-81.

Budućnost su do vodstva 1-0 predvodili Savović sa 20 koševa, James Richard Reynolds je dodao 17, a Suad Šehović 12 koševa i devet skokova. Kod Cedevite najefikasniji su bili Luka Babić sa 14 koševa, Marko Tomas sa 13, te Miro Bilan sa 12 koševa.