ABA liga

Cedevita teškom mukom u ludoj završnici srušila Crvenu Zvezdu!

Nakon debija u Euroligi, košarkaši Cedevite su na svom parketu, u nedjelju, pobijedili Crvenu zvezdu 68-66, u ogledu 4. kola regionalne ABA lige...

Teškom mukom je Cedevita došla do treće pobjede u sezoni, u tvrdom ogledu protiv Beograđana. Koncentriranih nekoliko otvarajućih minuta u nastavku, od strane Cedevite, su odlučili ogled. Naime, gosti su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću od 32-30, ali je Cedevita vrlo brzo u nastavku odmakla na deset poena prednosti.

Do kraja je trajala borba u kojoj su Beograđani prijetili, a 25 sekundi do kraja domaćin je imao samo 65-63. Uz to, gostujući igrač Almond je tada promašio oba slobodna bacanja za moguće izjednačenje i pobjeda je ipak ostala na domaćem parketu, nakon serije slobodnih bacanja s obje strane.

Kod Cedevite su najbolji bili Predrag Šuput sa 18 poena i sedam skokova, te Lukša Andrić sa 11 poena i tri skoka i ukradene lopte. Po deset poena su dodali Bilan i Green. (TS)