Owens i Bilan najbolji

Hrabra Cedevita 'šokirala' Partizan: U finalu na Maccabi!

Košarkaši Cedevite plasirali su se u finale regionalne ABA lige nakon što su u polufinalu završnog turnira u Tel Avivu svladali peterostrukog uzastopnog pobjednika ovog natjecanja Partizan sa 68-56 (14-15, 20-17, 17-14, 17-10)...

Oba sastava krenula su vrlo nervozno u utakmicu, pa je nakon sedam i pol minuta igre bilo samo 7-6 za Cedevitu. Ipak, u nastavku su igrači obje momčadi uspjele pogoditi nekoliko šuteva, ali tijekom prvog poluvremena niti jedan sastav nije uspio ostvariti prednost veću od pet poena.

Početkom nastavka Cedevita je prvi put stigla do osjetnije prednosti povevši 43-34. Iako se Partizan uspio približiti na dva koša zaostatka (43-41), igrači hrvatskog predstavnika uspijevali su kontrolirati rezultat do samoga kraja.

U samoj završnici Cedevita je čak pobjegla i na maksimalnih 14 koševa razlike (68-54). Cedevitu su do velike pobjede predvodili Chris Owens sa 20 i Miro Bilan sa 15 pogodaka, dok je Miroslav Raduljica ubacio 15 za Partizan.

Psiha je bila presudna, ustvrdio je Cedevitin razigravač Dontaye Draper.

"Znao sam da, ako im se mentalno suprotstavimo, imamo izgleda jer oni su dosad tako pobjeđivali", kazao je Draper nakon utakmice.

U drugom polufinalu izraelski Maccabi je lakoćom pobijedio podgoričku Budućnost 82-60. Već na poluvremenu domaćin je imao 22 koša viška (42-20), a do kraja su se utakmice u strijelce upisali svi igrači Maccabija osim Schortsanitisa. Najefikasniji su bili Eliyahu s 18, te Langford sa 17 koševa, dok je u redovima crnogorske momčadi Dubljević ubacio 17. U finalu koje je na rasporedu u ponedjeljak s početkom u 20.15 sati. (Agencija VLM)