Eurokup

Cedevita slavila u produžetku protiv Virtusa i napravila veliki korak ka osmini finala

U susretu četvrtog kola skupine I Eurokupa košarkaši Cedevite su u KC Dražen Petrović nakon produžetka pobijedili Virtus Romu 91-90 i načinili veliki korak prema plasmanu u osminu finala.

Cedevita je odlično otvorila utakmicu, vodila je cijelu prvu četvrtinu, a u jednom trenutku je imala i osam koševa viška (18-10). U drugoj dionici gosti su okrenuli rezultat i poveli 24-23, a zatim i 26-23. Ipak, Cedevita je u završnici poluvremena stigla do vodstva 34-33 s kojim se otišlo na odmor.

U trećoj četvrtini gosti su bili tek nešto bolji, pa su taj dio igre dobili 25-24, za ukupnih 58-58. Roma je zadnji period igre otvorila serijom 9-2 i pobjegla na sedam koševa viša (67-60). Igrači Jasmina Repeše nisu se predavali i četiri minute prije kraja stigli su do vodstva 75-74, a potom tricom Marka Tomasa i na plus četiri. U dramatičnoj završnici gosti su se posve vratili u susret, a tricom hrvatskog košarkaša Roka Stipčevića pet sekundi prije kraja susreta i do vodstva 82-80. Cedevita je u zadnjih pet sekundi ipak uspjela izjednačiti košem Luke Babića za produžetak. U produžetku je Cedevita ipak uspjela iščupati važne bodove.

Cedevita je nastupila bez Roka Leni Ukića, Maria Delaša i Ivana Ramljaka, a domaćine su do treće pobjede u skupini predvodili Miro Bilan sa 18 koševa i 10 skokova, Stanko Barać sa 14, Fran Pilepić sa 13, te Nemanja Gordić sa 12 koševa. Kod Rome Stipčević je zabio 27 koševa, a Kyle Gibson 18 koševa.

U drugom dvoboju iz ove skupine u srijedu se sastaju Zaragoza i Crveni oktobar.

Na ljestvici vodi Cedevita sa sedam bodova, Roma ima šest, a Zaragoza i Crveni oktobar po četiri boda.