Imali prilika

Cedevita pretrpjela prvi poraz u novoj sezoni ABA lige

Košarkaši Cedevite u susretu su 4. kola regionalne ABA lige pretrpjeli prvi poraz izgubivši na gostovanju kod Krke u Novom Mestu sa 77-85 (23-22, 18-21, 14-16, 22-26).

Cedevita je u trećoj četvrtini gubila s 11 razlike (44-55), no serijom 16-4 početkom posljednjeg dijela igre zagrebački je sastav stigao do vodstva od 60-59, a kada je nešto kasnije Luka Babić zabio tricu za 69-65 činilo se kako će se pobjednički niz hrvatskog prvaka na startu sezone produžiti. Ipak, tada je uslijedio još jedan preokret, Cedevitini igrači promašili su nekoliko izglednih situacija, domaći su s druge strane spojili par šuteva i dvije minute prije kraja preuzeli kontrolu rezultata povevši sa 76-71.

Cedevita se 40 sekundi prije kraja primakla na dva razlike (78-76), no domaći su u završnici pogađali slobodna bacanja, dok su ih gosti promašivali, pa je na kraju pobjeda Krke izražena s velikih osam razlike.

Miro Bilan sa 14 koševa bio je najefikasniji kod Cedevite, dok je Stefan Sinovec zabio 19 za Krku.

Nakon četiri kola Cedevita ima tri pobjede i jedan poraz, a Krka je na omjeru 2-2.