Bilan najefikasniji

Cedevita osvojila Kup: Mravi iz Trnskog nemoćni u finalu

Košarkaši Cedevite osvojili su Kup Krešimira Ćosića pobjedom protiv Zagreba.

Cedevita je s uvjerljivih 86:68 po drugi put osvojila Kup, a baš kao i prije dvije godine, učinili su to u finalnom obračunu sa Zagrebom.

Mravi iz Trnskog imali su priključak do početka druge dionice kada Cedevita ubacuje u višu brzinu, što igrači Danijela Jusupa nisu uspjeli pratiti. Na poluvremenu je bilo 47:31 za Cedevitu, koja je u trećoj i četvrtoj četvrtini rutinski privela utakmicu kraju.

U redovima pobjednika najefikasniji je bio Miro Bilan s 20 koševa (dodao je i sedam skokova), 15 je postigao Nolan Smith, a po 13 Ivan Ramljak i Goran Suton.

Zagreb je imao trojicu dvoznamenkastih igrača - Novačića sa 16 te Halilovića i Vukovića s po 14 koševa.