Svladali Caju Laboral

Cedevita ostvarila povijesnu pobjedu u Euroligi

Košarkaši Cedevite upisali su povijesnu, premijernu pobjedu u Euroligi. U ogledu 5. kola skupine C, Cedevita je kao domaćin svladala španjolsku momčad Caja Laboral sa 76-69...

Cedevita je, dakako, još uvijek na začelju ljestvice, ali sada kao i pretposljednja Caja ima omjer 1-4 i optimističniji pogled prema nastavku natjecanja.

Nakon raspucane prve četvrtine, koja je završila 24-24, u prvih šest minuta druge gosti nisu uspjeli postići niti jedan poen. No, hrvatska momčad to nije iskoristila na pravi način, pa je na odmor otišla s "minimalnih" 39-34. Pravo odvajanje je uslijedilo u trećoj četvrtini. Cedevita se odlijepila na deset poena i više, te do kraja nije suparniku pružila nikakvu nadu.

Mogla je Cedevita sebi dopustiti i lagani pad u samoj završnici, pa je španjolski sastav na kraju smanjio na konačnih 76-69.

Najbolji igrač Cedevite je bio Miro Bilan sa 16 poena i pet skokova. No, jednako dobre dionice su odrađivali i Bracey Wright (14 poena), Predrag Šuput (12 poena), te Mickael Gelabale sa 11 poena i devet skokova.

Kod gostiju je San Emeterio postigao 15 poena, u sedam skokova, dok je Nocioni dodao 12. (TS)

Euroliga, skupina C, 5. kolo:

Cedevita - Caja Laboral 76-69

Efes Anadolu - Žalgiris (kasnije)

Redoslijed: 1. Žalgiris 4-0 (-1), 2. Efes Anadolu 3-1 (-1), 3. Olympiacos 3-2, 4. Armani Milano 2-3, 5. Caja Laboral 1-4, 6. Cedevita 1-4.