'Vukovi' bez šanse

Cedevita majstorski isprašila Cibonu u Domu sportova!

Košarkaši Cedevite upisali su uvjerljivu pobjedu u desetom kolu regionalne ABA lige...

U dvoboju hrvatskih predstavnika u 10. kolu ABA lige košarkaši Cedevite su odličnom igrom u nastavku svladali Cibonu s uvjerljivih 95-69.

U hrvatskom derbiju Cedevita je dokazala da je u ovom trenutku bolja momčad od Cibone. Bez pojedinca koji bi se posebno istaknuo, svi igrači Cedevite odradili su svoj dio posla ubacivši barem dva koša za visoku pobjedu nad Cibonom.

U prvom dijelu Cibona je pratila ritam domaćina i imala rezultatski priključak, no u nastavku, a posebno u posljednjoj četvrtini koju je Cedevita dobila s 14 koševa viška, bilo je jasno kako Dražen Anzulović ima puno širi izbor kvalitetnih igrača.

Bivši cibos Vedran Vukušić ubacio je bivšoj momčadi 13 poena, 12 je dodao Ivan Opačak, dok su po 10 upisali Draper, Owens i Car. Kod gostiju, bolji od ostalih, Žižić s 15 i Kus s 12 koševa, a treba istaknuti još jednu lošu šutersku dionicu ciboninih Amerikanaca, Chase je iz igre šutirao 1-5, a Barbour 4-12.

Cedevita je osmom pobjedom zadržala drugo mjesto na ljestvici, dok je Cibona na omjeru 6-4, te zauzima 5. poziciju.

Dodajmo da je Drago Pašalić odigrao još jednu odličnu partiju za Helios i ostvario double-double učinak od 20 koševa i 11 skokova. No niti to nije bilo dovoljno da njegova momčad izbjegne 7. poraz. Iz Domžala je nakon produžetaka bodove odnio Radnički slavivši s 98-90.