Jolly odlično gura

Cedevita lakoćom dobila desetkovani Split, Cibona prošla kroz 'pakao' Sinja

Ove subote odigrane su sve četiri utakmice trećeg kola košarkaške Lige za prvaka.

Barem na papiru, najzanimljivije je trebalo biti u Zagrebu, u ogledu između Cedevite i Split, ali s obzirom da su Žuti nastupili bez čitave petorke (Subotić, Mimica, Dijan, Vukušić, Vujčić), Zagrepčani su uvjerljivo slavili - završilo je 88:69.

Miro Bilan je bio prvo ime utakmice (28 koševa, sedam skokova), Bracey Wright je dodao 18, a u redovima Žutih najbolji su bili Siriščević s 15 te Sobin sa 14 poena.

S 19 razlike slavili su i Zadrani (92:73) protiv Zagreba. Domaćini u Višnjiku nisu uspijevali stvoriti ozbiljniju prednost u prvom dijelu, ali u nastavku je povukao Bariša Krasić, koji je utakmicu završio s pet postignutih trica i ukupno 23 koša, te Mravima nije bilo spasa.

Halilović, Novačić i Krapić bili su jedini dvoznamenkasti u redovima gostiju, a bilo je to premalo da se ugrozi pobjeda Zadrana, kod kojih su, osim Krasića, vrlo dobri bili i Delaš (13 koševa), Vrbanc (12) te Nurkić (10 koševa i sedam skokova).

Do druge pobjede stigao je Jolly JBS, koji je na Baldekinu sa 87:70 bio bolji od riječkog Kvarnera.

U posljednjoj utakmici, koja se igrala u najljepšoj atmosferi, Cibona je rutinski slavila u Sinju, 81:65. Vukovi su se u drugoj četvrtini odlijepili od igrača Alkara, ne dozvolivši ni jednog trenutka da utakmica ode u neizvjesne vode.