Grci protutnjali Zagrebom

Cedevita izgubila od prvaka Europe: Oprostili se od Eurolige!

Košarkaši Cedevite uvjerljivo su poraženi u 9. kolu skupine C Eurolige od aktualnog europskog prvaka Olympiacosa te su time izgubili i matematičke šanse za plasman u Top 16 kolo prije kraja...

Na parketu dvorane Dražena Petrovića bilo je 84-62 za momčad iz Pireja.

Na poluvremenu je Cedevita zaostajala tek tri koša (37-40), ali je u nastavku posve posustala. Tek dvojica igrača zagrebačkog sastava ostvarila su dvoznamenkaste učinke po broju koševa, Vlado Ilievski (14) i Bracey Wright (11), dok se Miro Bilan istaknuo sa 11 skokova (5 ofenzivnih).

Kod gostiju su četvorica igrača ostvarila dvoznamenkaste učinke, a predvodio ih je kapetan Vassilis Spanoulis sa 14 koševa, 5 skokova i 5 asistencija. Stratos Perperoglou ubacio je 12 koševa, Georgios Printezis 11, a Kyle Hines 10 koševa.

Olympiacosu je ovo bila šesta uzastopna euroligaška pobjeda, a u tom su intervalu dva puta slavili protiv Cedevite. Podsjećamo, u 4. kolu je Cedevita tijesno izgubila u Pireju 79-77 ispustivši veliku priliku za trijumf.

Markota najbolji igrač Beşiktaşa u porazu od CSKA

U otvarajućoj utakmici 9. kola Eurolige košarkaša CSKA je u sklopu skupine D na domaćem parketu savladao Beşiktaş 87-72 i tako došao do svoje osme ovosezonske pobjede.

CSKA je na poluvremenu zaostajao pet koševa (46-51), da bi u drugom poluvremenu stisnuo obranu, primio tek 21 koš i došao do uvjerljive pobjede.

Najbolji pojedinac istanbulskog sastava bio je hrvatski reprezentativac Damir Markota sa vrijednosnim indeksom 17. Ubacio je 12 koševa (dvice 3-9, trice 1-1, sl. bacanja 3-3), uz 6 skokova i 4 asistencije za 25 minuta igre.

Najefikasniji igrač moskovskog kluba bio je Sonny Weems sa 20 koševa, Saša Kaun je zabio 19, a Nenad Krstić 15 koševa. Amerikanac Patrick Christopher bio je najefikasniji kod Beşiktaşa sa 14 koševa.

Dobri Žorić, pobjeda Barcelone, poraz Reala

Do sedme ovosezonske pobjede Unicaja Jasmina Repeše stigla je na gostovanju kod Albe u Berlinu sa 74-63 u sklopu 9. kola skupine B.

Marcus Williams sa 16 koševa i 5 asistencija vodio je Unicaju, dok je drugi najbolji strijelac momčadi bio Luka Žorić sa 11 koševa (dvice 3-3, sl. bacanja 5-6). Nije hrvatski centar ponovio partiju iz prošlog kola kada je ubacio 29 koševa Sieni, ali je svejedno ostvario dobar učinak.

Na parketu je proveo nepunih 19 minuta i za to vrijeme pridodao je 5 skokova i 1 asistenciju. Krunoslav Simon je za 16 minuta igre ubacio 8 koševa (dvice 2-2, trice 1-5, sl. bacanja 1-2) uz 1 skok i 3 asistencije.

Poraženu Albu, koja je pretrpjela peti ovosezonski poraz, predvodio je Sven Schultze sa 12 koševa.

U drugoj utakmici skupine Maccabi je očekivano slavio na gostovanju kod Asseco Prokoma 89-73 na krilima Rickyja Hickmana koji je ubacio 20, te Yogeva Ohayona koji je postigao 14 koševa.

U skupini D Barcelona je do devete pobjede u isto toliko utakmica došla na gostovanju kod Partizana. Slavio je katalonski velikan u susretu tvrdih obrana sa 68-67 nakon produžetka, nakon što je regularni dio završio 58-58. U izjednačenom Barceloninom sastavu Juan Carlos Navarro bio je sa 10 koševa jedini dvoznamenkasti igrač, a njih 7 je zabio s linije slobodnih bacanja. Ante Tomić je za 22 minute igre upisao 4 koša (dvice 2-4), 7 skokova, 1 asistenciju i 1 ukradenu loptu. Kod Partizana je Dragan Milosavljević zabio 14 koševa.

Madridski Real treći je ovosezonski poraz pretrpio na gostovanju kod Cantua rezultatom 76-70. Talijanski je sastav susret dobio u posljednjoj četvrtini koju je riješio 21-14 u svoju korist.

Gruzijac Manučar Markoišvili sa 23 koša i 6 skokova vodio je Cantu do pobjede, dok je s druge strane prednjačio Jaycee Carroll sa 24 koša. (TS)