Treća velika pobjeda

Cedevita piše povijest: Na krilima Pullena opet do iznenađenja u Euroligi!

Košarkaši Cedevite nastavili su sjajan niz pobjeda u Euroligi! Treću uzastopnu pobjedu, prvu na svom parketu, upisali su protiv Kutxe Laboral...

Košarkaši Cedevite ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u skupini B Eurolige svladavši u susretu 5. kola španjolski sastav Laboral Kutxa sa 76-67 (16-18, 15-19, 23-13, 22-17) u KC "Dražen Petrović".

Sjajno drugo poluvrijeme odigrao je Jacob Pullen koji je postigao 21 od 26 svojih poena u nastavku utakmice kojega je Cedevita dobila sa 45-30. Miro Bilan je dodao 17 koševa i 10 skokova, dok su kod gostiju najbolji bili Jaka Blažič sa 20 i Ioannis Bouroussis sa 14 ubačaja.

Nakon što je Cedevita na odmor otišla sa zaostatkom od šest razlike (31-37), hrvatski je prvak sjajno otvorio nastavak serijom 9-0 koju je s pet uvodnih koševa inicirao Pullen, a američki je razigravač nastavio sa sjajnom predstavom i do kraja dvoboja. Čvrsta igra u obrani Cedevite ograničila je španjolski sastav, kojega vodi donedavni hrvatski izbornik Velimir Perasović, na dalekometne šutove za tricu, ali oni većinom nisu pogađali cilj (Laboral Kutxa je utakmicu završila sa šutom za tricu 8-33 što je 24 posto).

U posljendnjih se pet minuta ušlo s velikom prednosti Cedevite od 63-52, no tada su Blažič i Bourousis pogodili dvije trice kojima su primakli sastav iz Vitorije na 66-60, ali bliže nisu mogli. Cedevita je s nekoliko napadačkih skokova i koševa nakon njih uspjela potvrditi pobjedu kojom je stigla nadomak plasmana u TOP 16.

Nakon pet kola i Cedevita i Laboral Kutxa imaju po tri pobjede i dva poraza, te dijele drugo mjesto na ljestvici iza Olympiakosa koji vodi s omjerom 4-1.

U 6. kolu Cedevita će za šest dana u KC "Dražen Petrović" ugostiti upravo Olympiakos.

CSKA Moskva - Unicaja 78-86
Dinamo Sassari - Brose Baskets 73-90 - Rok Stipčević je za Dinamo igrao 12 minuta i postigao 3 koša (šut za dva 0-3, trica 1-1) uz po dva skoka i asistencije
Maccabi - Darussafaka 73-84