Dva kola do kraja

Cedevita, Cibona i Zadar uvjerljivi, zahuktala se borba za četvorku

Košarkaši Cedevite, Cibone, Zadra i Zagreba ostvarili su pobjede u susretima 12. kola Lige za prvaka košarkaškog prvenstva Hrvatske.

Cedevita je u Vukovaru deklasirala Alkar 106:63, Cibona je u Šibeniku slavila protiv Jollyja 89:78, Zadar je bio bolji od Kvarnera 93:71, dok je Zagreb porazio Šibenik 92:73.

Cedevita je utakmicu protiv Alkara odradila u Vukovaru kao poklon Gradu heroju, a ulaz u dvoranu Borovo naselje bio je besplatan. Pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno, a vodeću momčad Lige za prvaka do 11. pobjede predvodili su Miro Bilan sa 19, Jusuf Nurkić sa 18, te Lovro Mazalin sa 17 koševa. Kod Sinjana najefikasniji su bili Toni Vitali sa 19 i Ivan Mikulić sa 10 koševa.

Cibona je u Šibeniku ozbiljno ušla u utakmicu i Vukovi su prvu dionicu dobili 25:9. Međutim, Jolly je u drugoj četvrtini bio bolji dobivši taj dio igre 31:19. Ipak, u drugom poluvremenu Cibona je zasluženo stigla do pobjede. Kod gostiju najefikasniji su bili Dario Šarić sa 24 i Jerel Blassingame sa 23 koša. Kod Jollyja najefikasniji je bio Luka Katura sa 16 koševa.

Zadar je bez suviše problema slavio protiv Kvarnera 93:71. Marko Šutalo sa 18 i Toni Prostran sa 14 koševa predvodili su Zadar, dok je u redovima riječkog sastava najefikasniji bio Henrik Širko sa 19 koševa.

Zagreb je u dvorani Trnsko pobijedio Šibenik 92:73 osvojivši važne bodove u borbi za četvrto mjesto i plasman u doigravanje. Mrave su do pobjede predvodili Ivan Novačić sa 21 i Pavle Marčinković sa 18 koševa, dok su kod gostiju najefikasniji bili Ljubo Šamadan sa 23 i Domagoj Bašić sa 13 koševa.

Na ljestvici vodi Cedevita sa 11 pobjeda i jednim porazom, Cibona je druga (10-2), Zadar treći (9-3), a zatim slijede tri momčadi sa skorom 4-8, Zagreb, Jolly i Alkar.

REZULTATI:

Zagreb - Šibenik 92:73

Cedevita - Alkar 106:63

Jolly JBS - Cibona 78:89

Zadar - Kvarner 93:71

Poredak: Cedevita 11-1, Cibona 10-2, Zadar 9-3, Alkar 4-8, Jolly JBS 4-8, Zagreb 4-8, Kvarner 2010 3-9, Šibenik 3-9