Nothing But Action

Čarobnjaci začarali aktualne prvake, čudo iz Tennesseeja ne da vrh!

Veliko iznenađenje priredili su sinoć košarkaši Washington Wizardsa, najlošije momčadi NBA lige, pobijedivši u svom Verizon Centeru aktualnog prvaka Miami Heata 105:101.

Do ove utakmice Washington je imao tek jednu pobjedu u 14 odigranih susreta, dok je Heat imao šest uzastopnih pobjeda. Pokazalo se to potpuno nevažnim i Wizardsi su došli do pobjede unatoč prvom triple-double učinku LeBrona Jamesa (26 koševa, 13 skokova i 11 asistencija) u sezoni.

Čarobnjaci iz Washingtona imali su vodstvo u svakoj četvrtini, u trećoj i +12. Miami je uspio izjednačiti na 88:88 šest minuta i 48 sekundi prije kraja, ali se potom ukazao Kevin Seraphin i do kraja ubacio osam koševa koji su odveli domaće do senzacionalne pobjede.

Jordan Crawford predvodio je Washington sa 22 koša, Seraphin je ubacio 16 koševa uz 10 skokova, dok su dvoznamenkaste učinke po broju koševa ostvarili i A.J. Price (14), Shaun Livingston (13) i Bradley Beal (10).

"Ljudi govore 'nemaju šanse pobijediti ovu utakmicu'. Ljudi govore, a mi svi slušamo. Moglo se čuti na ulici i posvuda, a ovim dečkima to smeta. Rekao sam im da jedini ljudi koji misle da imamo šanse smo mi u svlačionici. Tako sam sretan zbog njih", komentirao je trener Washingtona Randy Wittman nakon druge pobjede u tri posljednje utakmice.

Kod Miamija je Dwyane Wade ubacio 24 koša, a Chris Bosh 20 uz 12 skokova, ali to nije spriječilo četvrti ovosezonski poraz u 16. utakmici.

Memphis Grizzliesi savladali su Phoenix Sunse 108:98 u produžetku nošeni na krilima Zacha Randolpha koji je ostvario učinak sezone upisavši 38 koševa i 22 skoka. Memphis je zaostajao 16 koševa u regularnom dijelu, ali je Rudy Gay košem 16 sekundi prije kraja odveo susret u produžetak, da bi ih potom Randolph odveo do pobjede u dodanom vremenu. Iz igre je gađao 15/22, a imao je sam tek deset skokova manje nego cijela momčad Sunsa zajedno.

Najefikasniji kod Sunsa sa 19 koševa uz 7 asistencija bio je Goran Dragić.

LA Lakersi deseti su poraz u sezoni u 18. utakmici doživjeli na gostovanju kod Houstona 107:105. Lakerse su pobijedili pričuvni igrači Rocketsa pa je tako Toney Douglas zabio rekordnih u sezoni 22 koša, dok je Greg Smith 13 od svojeg 21 koša (rekord karijere) zabio u posljednjoj četvrtini.

Lakersi su ispustili prednost od 13 koševa u posljednjoj četvrtini iako je Kobe Bryant bio vrlo efikasan. Međutim, za svojih 39 postignutih koševa ispucao je 31 loptu.

James Harden imao je kod pobjedničke momčadi double-double učinak od 15 koševa i 10 skokova, dok je kod Lakersa, koji su igrali bez ozlijeđenog Paua Gasola (koljeno), Dwight Howard dodao 16 koševa i 12 skokova.

Oklahoma City slavila je na gostovanju kod Brooklyn Netsa 117:111 nošena standardno ubojitim dvojcem Kevin Durant-Russell Westbrook. Durant je susret završio sa 32 koša, Westbrook sa 25 koševa i 9 asistencija, dok je Serge Ibaka pridodao 18 koševa i 6 skokova. Netsima nije pomogao ni najbolji učinak u sezoni njihovog razigravača Derona Williamsa (33 koša). (TS)