Skromna večer Rudeža

Bullsi prekinuli rekordni niz Warriorsa, Cavsi i dalje gaze

Chicago Bullsi nanijeli su Golden State Warriorsima tek drugi domaći poraz slavivši 113:111 nakon produžetka, a pritom su prekinuli rekordni niz momčadi iz Oaklanda...

Chicago je u posljednjoj četvrtini nadoknadio 10 poena zaostatka, a potom je u produžetku, točnije sedam sekundi prije kraja, Derrick Rose pogodio težak šut za konačni rezultat 113-111. Bullsi su tako prekinuli niz Warriorsa od 19 domaćih pobjeda.

Rose je susret završio s 30 poena, ali je za njih potrošio čak 33 lopte. Pobjednički ubačaj zasjenio je njegovih 11 izgubljenih lopti na susretu. Najbolji igrač Golden Statea bio je Klay Thompson s 30 poena i 10 skokova.

S druge pak strane pobjednički niz Cleveland Cavaliersa i dalje traje. Cleveland je gostovao u Detroitu i slavio sa 103:95, čime se osvetio za težak poraz prošloga mjeseca od 23 poena minusa.

Kyrie Irving i LeBron James kombinirano su postigli 70 poena (38+32) Cavsa, koji su sada na brojci od sedam uzastopnih slavlja.

Memphis Grizzlies razbio je u gostima Dallas Maverickse 109:90 predvođen sjajnim centarskim dvojcem Zach Randolph - Marc Gasol. Randolph je susret završio s 22 poena i 10 skokova, dok je Gasol pridodao 15 poena i šest asistencija. Čak je i najbolji asistent lige Rajon Rondo upisao manje asistencija (5).

Chandler Parsons i Monta Ellis ubacili su po 19 poena kod poraženih Mavsa.

Hrvatski košarkaški reprezentativac Damjan Rudež protiv Toronto Raptorsa nije uspio ponoviti sjajnu šutersku večer otprije dva dana kada je s 18 koševa predvodio svoje Indiana Pacerse do pobjede kod Orlando Magica. U 91-104 domaćem porazu svoje momčadi protiv vodećeg sastava skupine Atlantic postigao je pet poena uz šut iz igre 2-5.

Gosti iz Toronta preuzeli su kontrolu rezultata u drugoj četvrtini, te više nisu dopustili Pacersima povratak u igru. Najbolji u redovima Raptorsa bio je DeMar DeRozan sa 24 koša, dok je strijelce Pacersa predvodio Rodney Stuckey sa 22 ubačaja. Rudež je na terenu proveo 16 minuta, te je uz pet poena ostvario dvije asistencije i jedan skok.

Indiana se s omjerom pobjeda i poraza 16-31 nalazi na 12. mjestu Istočne konferencije s tri pobjede manje i dvije utakmice više odigrane od osmih Charlotte Hornetsa, koji drže posljednje mjesto koje vodi u doigravanje, dok je Toronto treći na Istoku s omjerom 30-15.

Druga momčad Istoka Washington Wizardsi kao gosti su svladali Los Angeles Lakerse sa 98-92 uz sjajnu partiju njihova razigravača Johna Walla. Iako mu je bio upitan nastup zbog ozljede Ahilove tetive, Wall je ostao samo za jedan skok "kratak" od "triple-doublea". Susret je završio sa 21 pogotkom, 13 asistencija i 9 skokova. Kod Lakersa, koji su početkom drugog poluvremena vodili i s 19 poena razlike, utakmicu karijere odigrao je Wayne Ellington koji se zaustavio na 28 koševa, ali čak 20 je postigao u prvom poluvremenu.

Ujednačeni napad Milwaukee Bucksa omogućio im je 109-102 gostujuću pobjedu protiv prošlogodišnjih finalista Miami Heata. Za treću ovosezonsku pobjedu Bucksa protiv Heata u isto toliko utakmica najzaslužniji su bili Brandon Knight i Khris Middleton sa po 17 ubačaja, dok je Chris Bosh sa 26 poena bio najefikasniji u redovima Heata.

NBA lige igranih u utorak:

Indiana - Toronto 91-104
Damjan Rudež igrao je za Indianu 16 minuta i postigao pet koševa (šut iz igre 2-5, trica 1-4) uz jedan skok i dvije asistencije

Detroit - Cleveland 95-103

Miami - Milwaukee 102-109

Dallas - Memphis 90-109

Golden State - Chicago 111-113 (produžetak)

4. Utah 16 29 .356 16
5. Minnesota 7 37 .159 24 1/2