Spursi slavili u Bostonu

Bullsi pobijedili Orlando, Hezonja dobio tek pet minuta

Chicago Bullsi su sinoć sa 92-87 svladali Orlando Magic u čijem je porazu Mario Hezonja, koji je bio jedini Hrvat sinoć na terenu u NBA, u pet minuta upisao samo jedan skok.

Pau Gasol i Nikola Mirotić su zabili po 16 koševa, a Jimmy Butler 14 za pobjedu Bullsa koji su prokockali dvoznamenkasto vodstvo u zadnjoj četvrtini kada je Magic napravio seriju od 14-0. Bullsi, koji nisu gubili ni jednom nakon što su poveli 17-15 nakon pet minuta igre u prvoj četvrtini, imali su prednost jednog koša tri minute prije kraja.

Derrick Rose koji još uvijek igra s maskom zbog prijeloma orbitalne kosti pogodio je dva slobodna bacanja 10 sekundi prije kraja za vodstvo Chicaga od 92-87. Ovo je treća pobjeda u četiri utakmice za Chicago, a Magic je upisao treći poraz.

Miami Heat je u zadnjih 23 minute nadigrao Houston Rockeste zabivši 41 koš više, za konačnu pobjedu od 109-89. Miami je gubio 65-44 na početku drugog poluvremena, a onda je nadigrao Houston sa 65-24 do kraja utakmice. Hassan Whiteside je ubacio 25 koševa uz 15 skokova, dok je Dwayne Wade zabio 20, a Luol Deng 14 za Miami. Tyler Johnson je dodao 11, Chris Bosh i Justise Winslow po 10 svaki za Heat. Kod Houstona je najučinkovitiji bio Marcus Thornton sa 21 pogotkom, dok je James Harden zabio 16.

Dallas Mavericksi su sa 103-93 bili bolji od LA Lakersa, a Dirk Nowitzki je za pobjedu zabio 25 koševa. Njihov trener Rick Carlisle, koji ih je doveo do prvog naslova prvaka NBA, sada je postao trener s najviše pobjeda u povijesti kluba. Sinoć je upisao svoju 340. pobjedu na klupi Dallasa, srušivši tako rekord Dona Nelsona u 29 manje utakmica. Nelson je trener s najviše pobjeda u NBA, čak 1.335, 282 više nego što ih ima Carlisle.

Dallas nije zaostajao ni jednom sinoć i to mu je osma uzastopna pobjeda nad Lakersima i četvrta zaredom protiv njih u Staples Centru. Mavericksi su utakmicu otvorili sa serijom 15-0, a Lakersi su promašili svojih prvih pet šuteva prije nego je Julius Randle zakucao nakon sedam minuta u prvoj četvrtini. Randle je upisao svoj drugi double-double zaredom sa 22 pogotka i 15 skokova. Kobe Bryant je ubacio 15 koševa.