Lakersi poveli 2-0

Bullsi bez Rosea upali u probleme, sjajni Pierce sredio Atlantu

U prvoj utakmici doigravanja bez Derricka Rosea Chicago Bullsi izgubili su na svom parketu od Philadelphia 76ersa 109-92. Polufinalna je serija sada izjednačena na 1-1...

Izjednačili su također i Boston Celticsi zahvaljujući sjajnom Paulu Pierceu u seriji protiv Atlanta Hawksa, dok su LA Lakersi na Zapadu poveli 2-0 protiv Denver Nuggetsa.

Derrick Rose završio je sezonu nakon ozljede koljena u prvoj utakmici. Bullsi su to očito teško podnijeli, te su u prvoj utakmici bez njega teško izgubili od 76ersa na svom parketu. Bilo je 109-92, a domaći su sastav gosti deklasirali u trećoj četvrtini dobivši je 36-14. U treću je dionicu igre Chicago ušao s osam koševa viška, a završio je s 13 minusa (83-69).

Jrue Holliday ubacio je 26 koševa uz sjajan šut iz igre (11-15), a Lou Williams dodao 20. Bullse je s 21 košem i osam skokova predvodio Joakim Noah.

Bez Derricka Rosea, vrlo često ozljeđivanoga tijekom sezone, Bullsi su sada na omjeru 18-10.

Utakmicu večeri odigrao je Bostonov veteran Paul Pierce, koji je u Atlanti praktički sam nadigrao Hawkse za pobjedu Celticsa 87-80. Ubacio je 36 koševa uz 14 skokova za sastav Doca Riversa, koji je odigrao utakmicu bez Rajona Ronda (suspenzija) i Raya Allena (ozljeda). Obojica bi trebali biti spremni za treću utakmicu, prvu u Bostonu.

Hawksi su imali 11 koševa prednosti (65-54) pretkraj treće trećine, no desetak minuta kasnije već je bilo 79-72 za goste.

Kevin Garnett dodao je za pobjednike 15 koševa uz 12 skokova, dok je Joe Johnson bio najbolji kod domaćih s 22 koša.

Kobe Bryant bio je najbolji strijelac no playmaker Ramon Sessions zabio je koševe odluke pri 104-100 pobjedi Lakersa u Los Angelesu nad Denver Nuggetsima, kojom je kalifornijski sastav poveo 2-0 u seriji. Imali su tijekom treće četvrtine igrači Mikea Browna i 19 koševa prednosti, no gosti su se tri minute prije kraja utakmice približili na minus četiri. U posljednje 74 sekunde Sessions je ubacio četiri poena i sačuvao domaćine neugodnih iznenađenja.

Bryant je ubacio 38 poena za pobjednike, a pratili su ga Andrew Bynum s 27 koševa i devet skokova, te Pau Gasol s 13 koševa, deset skokova i pet asistencija.

Playmaker gostiju Ty Lawson nakon očajnog je prvog nastupa predvodio goste s 25 koševa i sedam asistencija.

Sva tri treća dvoboja isti će suparnici odigrati u petak. (TS)

NBA doigravanje, utorak:

Istočna konferencija:

Atlanta - Boston 80-87 (Johnson 22k, 4s, 5a / Pierce 36k, 14s, 4a), 1-1 u seriji

Chicago - Philadelphia 92-109 (Noah 21k, 8s, 5a / Holliday 26k, 6a), 1-1 u seriji

Zapadna konferencija:

LA Lakers - Denver 104-100 (Bryant 38, 4s / Lawson 25k, 7a), 2-0 vode LA Lakersi u seriji