Pale na kraju

Budimo ponosni: Hrvatske košarkašice dugo mučile Dream Team!

Hrvatske košarkašice startale su porazom na Olimpijskim igrama, ali ništa drugo se nije moglo niti očekivati jer su na suprotnoj strani stajale zvijezde iz WNBA lige...

Amerikanke su u 1. kolu skupine A pobijedile 81-56, s tim da je hrvatska reprezentacija sjajno parirala tri četvrtine. Naime, nakon 30 minuta je rezultat bio tek 53-47 za SAD. Na kraju su Hrvatice, sasvim logično, popustile i nisu imale toliko snage kao u prvom dijelu utakmice, ali se treba konstatirati da su ugodno iznenadile.

Ogled za Hrvatsku nije počeo dobro, pa su tako put do koša Hrvatice tražile čak - osam minuta! Tada su zabile prvi poen, a u cijeloj prvoj četvrtini je Hrvatska došla tek do četiri poena. Na sreću, u obrani su hrvatske igračice bile izuzetno dobre, te su prilično zaustavile najbolje košarkašice na svijetu.

Pravi šok za Amerikanke je uslijedio u nastavku. Drugu četvrtinu je Hrvatska dobila 24-20, ali ne samo to. Košarkašice Stipe Bralića su vodile 23-21 i 26-23, nešto slično kao i hrvatski košarkaši 1992. u Barceloni protiv Dream Teama.

Još je Hrvatska uspjela odolijevati tijekom treće četvrtine, a onda je ipak došlo do zastoja i vidljivog umora.

Sa 22 poena je najbolji strijelac Hrvatske bila Jelena Ivezić, a dodala je tome i tri skoka i dvije asistencije. Marija Vrsaljko je ubacila 19 uz po dva skoka i asistencije, dok je Luca Ivanković imala sedam poena, sedam skokova i dvije blokade.

Kod Amerikanki je Tina Charles bila najbolji strijelac sa 14 poena.

U ponedjeljak će Hrvatice imati novi nastup. U jutarnjem terminu, u 10 sati, suparnice su Kineskinje. (TS)