Bryantov triple-double nedovoljan za pobjedu

Orlando Magic je u gostima svladao LA Lakerse 109-103, Oklahoma City je pobijedio Detroit 89-79, Toronto Raptorsi su bili nadomak najvećeg povratka u klupskoj povijesti....

U Staples Centru je vođa domaćina Kobe Bryant djelovao impresivno u svojoj svestranoj izvedbi. Ubacio je 28 koševa, uhvatio 13 lopti i 11 ih podijelio suigračima za koš, ostvarivši za manje od 30 minuta na parketu svoj 15. triple-double u karijeri.

Ipak, to nije bilo dovoljno Lakersima za pobjedu, koju je nakon sjajne igre Dwighta Howarda (25 poena, 20 skokova) za Orlando zapečatio Jameer Nelson ubacivši 15 od svojih 28 koševa u posljednjoj četvrtini utakmice. K tomu, deset od posljednjih 12 svoje momčadi.

Toronto Raptorsima malo je nedostajalo da kreiraju najveći povratak u klupskoj povijesti. U posljednju dionicu igre ušli su s 24 poena zaostatka (89-65), a minutu i 13 sekundi prije kraja dvoboja semafor je pokazivao 100-99 za domaće Indiana Pacerse.

No  više od toga kanadska momčad nije mogla, pa je upisala 25. poraz u 41. utakmici sezone, nakon konačnih 111-104 za Indianu, predvođenu Murphyjem (15 poena, 15 skokova), Grangerom (23p) i Dunleavyjem (22p). Chris Bosh ponovno je jedini pokazao pobjednički duh s 25 koševa i 16 skokova. Roko Ukić je za Raptorse u 13 minuta uz polovičnu preciznost iz igre (2/3 za dvicu, 0/1 za tri poena) susret završio s četiri postignuta koša, uz dvije izgubljene lopte. Najveći preokret Raptorsa u povijesti njihova postojanja je od -22 do pobjede.

Ostvaren je u dva navrata, oba protiv Washingtona 1996. i 2005. godine. Momčad Clevelad Cavaliersa i dalje djeluje poput savršenog pobjedničkog stroja u svojoj Quicken Loans Areni. New Orleans Hornetsi njihova su nova žrtva, a njihov omjer pobjeda i poraza na domaćem terenu nakon pobjede 92-78 sada iznosi 20-0. Ponovno je najbolji bio LeBron James s 29 koševa, 14 skokova i sedam asistencija, kojeg je u ovoj utakmici trener momčadi Mike Brown koristio na centarskoj poziciji.

Rezultati:
LA Lakers – Orlando 103-109 (Bryant 28p, 13s, 11a, 6il / Howard 25p, 20s, 3bl, 6il)

Golden State – Atlanta 119-114 (Maggette 24p, 16s / Bibby 20p, 6s, 7a)

Sacramento – Milwaukee 122-129 (Thompson 22p, 11s / Redd 44p, 4a)

Phoenix – Minnesota 103-105 (O'Neal 22p, 11s, 4a / Jefferson 22p, 12s)

Oklahoma City – Detroit 89-79 (Durant 32p, 6s / Prince 18p, 5s)

Memphis – Utah 91-101 (Gasol 12p, 10s / Williams 27p, 12s, 8il)

Cleveland – New Orleans 92-78 (James 29p, 14s, 7a / Paul 18p, 7s, 6a)

Indiana – Toronto 111-104 (Murphy 15p, 15s / Bosh 25p, 16s)

Philadelphia – San Antonio 109-87 (Iguodala 21p, 5s, 8a / Duncan 20p, 12s)

Washington – New York 96-89 (Jamison 28p, 8s / Lee 15p, 21s)