Bryant: Vrijeme je da mi LeBron čestita kao što sam i ja njemu

Pobjedom kod Denvera 103-97 košarkaši Los Angeles Lakersa poveli su 2-1 u finalu Zapada NBA lige, te su ekspresno vratili prednost domaćeg parketa. Sjajna je bila i treća utakmica, koja se, kao i obje ranije, odlučivala u posljednjoj minuti.

Nositelji pobjede Lakersa bili su fantastični Kobe Bryant i Trevor Ariza, koji je kao u prvoj utakmici, ukrao ključnu loptu u zadnjih 60 sekundi. Kenyon Martin je loše izveo ubacivanje lopte, 36 sekundi do kraja, a Ariza je spretno iščeprkao loptu od Carmela Anthonyja. Ista se priča dogodila u prvoj utakmici, u Los Angelesu, a ovom prilikom je Anthony napravio šestu osobnu, a Ariza je pogodio oba bacanja za tadašnjih 99-95.

Ariza je, inače, kroz utakmicu gađao trice 3-5, s tim da su dvije bile prilično bitne tijekom drugog poluvremena. Nemoguću tricu, preko J.R. Smitha, je pogodio Bryant prije krađe Arize, a ogled je Kobe završio sa 41poenom i 50-postotnim šutem (12-24).

'Uf, nije ta moja trica bila kao ona LeBrona Jamesa u zadnjoj sekundi. Neusporedivo je to. Poslao sam mu sms poruku i čestitao mu na toj trici, ali sada je njegov red za čestitke. Ne meni, već našem sastavu', rekao je Kobe Bryant nakon utakmice.

Cijela utakmica je protekla u neizvjesnosti, a jedino osjetnije vodstvo Denver je imao na kraju treće četvrtine, kada su dvije trice J.R. Smitha i jedna Billupsa uvjetovali 79-71. No, Lakersi su se vratili, u završnici poveli, te je Kobe Bryant slobodnim bacanjima (ukupno 15-17) održao prednost za 2-1 aktualnih doprvaka NBA lige.

Četvrta utakmica se igra u Denveru (Pepsi Centar Areni), u ponedjeljak.