čudesni Steph

Golden State povijesno ponizio Memphis, samo Jordan bolji od Curryja u zadnjih 40 godina

Aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi s 50 su razlike pregazili Mephis Grizzliese.

Sjajan početak sezone nastavili su prvaci Golden State Warriorsi (4-0) koji su razbili i Memphis utrpavši im čak 119 koševa, a primivši tek 69. Stephen Curry postigao je 30 koševa od kojih čak 21 u trećoj četvrtini. Poraz od 50 razlike bio je dosad najveći u povijesti Grizzliesa.

MVP lige Curry postigao je 148 koševa u četiri pobjede Warriorsa, a to su brojke koje je u posljednjih 40 godina u ovoj fazi sezone imao samo Michael Jordan. On je 1991. godine postigao 156 koševa u prve četiri utakmice.

Brooklyn Netsi su sinoć izgubili još jednu utakmicu i to od Milwaukee Bucksa sa 96-103, a Bojan Bogdanović koji je odigrao 25 minuta zabio je 14 koševa. I Bucksi i Netsi su u sinoćnji okršaj ušli bez ijedne pobjede od početka sezone, igrali su 45 minuta izjednačeno, a onda su Bucksi zabili zadnjih devet koševa i na kraju upisali svoju prvu pobjedu. Jerryd Bayless je zabio 26 koševa, Greg Monroe 23 uz 13 skokova, Giannis Antetokounmpo 21, a Khris Middleton 17 za Buckse.

Kod Netsa najučinkovitiji je bio Brook Lopez sa 18 postignutih pogodaka i devet skokova, dok je Jarrett Jack zabio 15. Bojan Bogdanović je uz 14 koševa upisao i dva skoka te jednu asistenciju.

Brooklyn je vodio 96-94 nakon pogotka Shanea Larkina 2:45 minute do kraja. Nakon što je Monroe izjednačio 2:24 minute do kraja, Michael Carter-Williams je ukrao loptu Bogdanoviću, dodao Middletonu koji je zabio za vodstvo Bucksa od 98-96.

Brooklynov Joe Johnson je promašio tricu, a Carter-Williams je pogodio šut i isprovocirao prekršaj na sebi nakon čega je pogodio jedno bacanje za povećanje vodstva na 99-96. Jack je 23 sekunde do kraja promašio polaganje za Brooklyn. Bayless je pogodio dva slobodna bacanja 19 sekundi do kraja. Pobjedu je zaključio Antetokounmpo blokirajući Jackovo polaganje 13 sekundi do kraja.

I Minnesota TimberwolvesI su poraženi sinoć. Portland Trail Blazersi su bili bolji od njih sa 106-101, a Damjan Rudež nije igrao. Portland je predvodio sjajni Damian Lillard sa 34 koša i sedam asistencija. C.J. McCollum je ubacio 18 koševa, a Al-Farouq Aminu 17 uz devet skokova za Portland koji je gubio čak 17 koševa u prvoj četvrtini.

Kod Timberwolvesa, Kevin Martin je bio najučinkovitiji sa 24 pogodaka, dok je Ricky Rubio zabio 12 uz devet asistencija i devet skokova. Minnesota je smanjila zaostatak od deset koševa u zadnjoj četvrtini na samo tri deset sekundi do kraja, ali je Martin blokiran u pokušaju da pogodi tricu.