Briljantna utakmica Ukića u porazu Raptorsa

Roko Leni Ukić na najbolji je način iskoristio izostanak ozlijeđenog španjolskog razigravača Josea Calderona i odigrao sjajnu utakmicu u gostujućem porazu Toronto Raptorsa od aktualnog prvaka Bostona 115:109 u produžetku.

Ukić je za nepune 24 minute na parketu zabio je 16 koševa (šut za dva 5/10, trice 2/2), uz tri skoka, tri asistencije i dvije ukradene lopte, što mu je učinak karijere u NBA ligi.

U regularnom dijelu utakmice rezultat je bio 93:93, a Raptorsi su sredinom treće četvrtine ispustili prednost od deset koševa. U posljednjoj su dionici prvaci preuzeli vodstvo a Raptorsi su produžetak izborili tricom svojeg najefikasnijeg igrača na ovoj utakmici, Andree Bargnanija, sekundu prije isteka regularnog dijela vremena.

Do druge uzastopne pobjede protiv Raptorsa u samo dva dana Celticse je predvodio Paul Pierce s 39 koševa (učinak sezone) i 9 skokova, a jako dobru pomoć imao je od Kevina Garnetta, koji je ubacio 20 koševa i uhvatio 12 lopti pod obručem. Kod Raptorsa je Bargnani završio utakmicu s 23 ubačena koša i 8 skokova, a Chris Bosh je uz 18 koševa imao i 11 skokova.

Predvođena Mehmetom Okurom Utah je stigla do 23. pobjede sezone, na domaćem parketu protiv Indiane rezultatom 120:113. Okur je odigrao utakmicu karijere ubacivši 43 koša i skočivši uspješno devet puta. Andrej Kirilenko zabio je 23 koša, uz 12 skokova, a 23 koša zabio je i Derron Williams, uz 11 asistencija. Indianu je predvodio Danny Granger s 30 koševa i 7 asistencija.

Za gostujuću pobjedu Milwaukeeja protiv Washingtona 97:91 najzaslužniji su Michael Redd i Australac hrvatskog porijekla Andrew Bogut. Redd je ubacio 29 koševa, dok je Bogut povratkom u petorku dokazao da su njegovi problemi s leđima iza njega zabivši 18 koševa uz 10 skokova. Kod gostiju je najviše zabio Nick Young, 30 koševa, što mu je rekord karijere.

Rezultati:

Washington – Milwaukee 91-97 (Young 30k, Jamison 25k / Redd 29k, Bogut 18k, 10s)

New Jersey – Oklahoma City 103-99, produžetak (Lopez 31k, 13s / Durant 26k, 9s)

Boston – Toronto 115-109, produžetak (Pierce 39k, 9s / Bargnani 23k, 8s)

New Orleans – New York 95-101 (West 25k, 14s / Lee 24k, 9s)

Chicago – Portland 95-109 (Gooden 22k, 9s / Outlaw 33k, 7s, Oden 17k, 13s)

Utah – Indiana 120-113 (Okur 43k, 9s, Kirilenko 23k, 12s / Granger 30k, 7a)