Bostonu derbi protiv Detroita

Aktualni prvaci Boston Celticsi upisali su i četvrtu pobjedu u nizu. Sinoć su u gostima svladali Detroit Pistonse 88-76.

'Bila je to naša najbolja igra u obrani ove sezone i bilo je to predivno gledati', izjavio je trener Bostona Doc Rivers.

Najbolji strijelac u redovima Celticsa bio je pričuvni igrač Tony Allen s 23 poena, a iskusni Ray Allen dodao je 17 koševa.

Kod Detroita Tayshaun Prince upisao je 23, a Allen Iverson, kojem je ovo bio debi za pistonse, tek 10 poena.

'Naježio sam se kada su me predstavili prije utakmice, to je bio doček koji igrači očekuju kada dođu u novu sredinu', kazao je nakon utakmice Iverson koji od ovacija navijača jedva da je i čuo svoje ime na razglasu.

Los Angeles Lakersi i dalje su bez poraza u novoj sezoni, a sinoć su uvjerljivo pobijedili Houston Rocketse 111-82. Kobe Bryant upisao je 23 koša, a Pau Gasol 20 poena i 15 skokova.
Aaron Brooks je s 20 koševa predvodio Houston.

I Atlanta je nastavila pobjednički niz, u gostima je svladala Oklahoma City 89-85. Joe Johnson ubacio je 25, Flip Murray 14 koševa, a "playmaker" Mike Bibby 13 poena.

Kod Oklahoma prvo ime bio je Kevin Durant sa 20 koševa.

Toronto Raptorsi su zahvaljujući preokretu u posljednjoj četvrtini u gostima dobili Charlotte 89-79, a briljirao je Chris Bosh s 30 poena i 15 skokova. Roko Ukić je u dresu Toronta odigrao samo minutu i pol, te je ostao bez učinka.