Pobjeda Golden Statea

Bogdanovićeva Indiana zaustavila veliku seriju LeBrona i društva

U noći s petka na subotu odigrano je osam utakmica u NBA ligi.

Bojan Bogdanović (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Indiana Pacersi su pobjedom od 106:102 prekinuli niz od 13 pobjeda Cleveland Cavaliersa.

Bojan Bogdanović nije bio naročito dobro raspoložen. Ubacio je 10 poena, imao dva skoka i jednu asistenciju za 35 minuta provedenih na parketu, uz šut iz igre 3/11.

Pacerse je ponovno, kao i u većini utakmica ove sezone, predvodio fantastični Victor Oladipo, s učinkom od 33 koša, osam skokova i pet asistencija.

Myles Turner je postigao 15, a Thaddeus Young 13 koševa.

Prvo ime gostiju bio je LeBron James kojemu su dvije asistencije nedostajale do triple-doublea. Kralj Cavsa utakmicu je završio s 28 koševa, 10 skokova i osam asistencija.

Orlando je na svom parketu poražen od Denvera sa 89:103. Po 21 koš za Magic postigli su Jonathon Simmons i Nikola Vučević koji je imao i 17 skokova, dok je naš Mario Hezonja za 10 minuta ubacio dva koša uz jedan skok i asistenciju. Strijelce Denvera predvodio je Kenneth Faried sa 20 poena i 10 skokova.

Argentinac Manu Ginobili postigao je pobjedničku tricu u domaćem slavlju košarkaša San Antonija 105:102 nad vodećom momčadi lige Boston Celticsima, kojima nije pomoglo ni 36 koševa Kyrieja Irvinga.

Ginobili je postigao 11 poena, ali su dvije trice 40-godišnjeg Argentinca bitno utjecale na konačan rezultat. Prvu je postigao sa sirenom na kraju prvog poluvremena za prvo vodstvo San Antonija na utakmici (56:55), a drugu pri rezultatu 102:102 pet sekundi prije isteka vremena. Boston je imao napad za produžetak, Irving je izborio dobru poziciju za šut, ali je lopta iscurila iz obruča.

Strijelce San Antonija predvodio je LaMarcus Aldridge sa 27 koševa i 10 skokova, a double-double učinak imao je i Pau Gasol sa 14 poena i 11 skokova. Uz 36 koševa Irvinga kod Celticsa je najbolji bio novak Jayson Tatum sa 20 koševa i osam skokova.

Chicago i Sacramento kroz produžetak

Dvije su utakmice odlučene u produžetku. Chicago je slavljem u Charlotteu 119:111 prekinuo niz od 10 uzastopnih poraza za što najveće zasluge ima finski novak Lauri Markkanen koji je ubacio 24 koša i imao 12 skokova. Mladi Finac je u produžetku postigao pet koševa u produžetku. Kris Dunn je imao 20 koševa i 12 asistencija, a Robin Lopez 19 poena i 10 skokova za Bullse, za koje je nakon mjesec i pol dana izbivanja zaigrao i Nikola Mirotić.

Španjolski reprezentativac je izvukao deblji kraj u fizičkom obračunu sa suigračem Bobbyjem Portisom, prijetio da se neće vratiti u momčad, ako Portis ostane, ali je promijenio mišljenje. Obojica su igrali po 14 minuta, Mirotić je ubacio šest, a Portis devet koševa. Hornetse je sa 25 koševa, 20 skokova i šest blokada predvodio Dwight Howard.

Drugi produžetak odigran je u New Orleansu i opet su slavili gosti, iako se u momčad Pelicansa, nakon jednotjednog izbivanja zbog ozljede, vratio Anthony Davis. Sacramento je slavio sa 116:109, a posebno inspiriran bio je veteran Zach Randolph koji je ubacio 35 koševa uz 13 skokova. Buddy Hield je pogodio četiri trice i završio sa 18 poena.

DeMarcus Cousins je bio posebno inspiriran protiv svoje bivše momčadi. Postigao je 38 koševa uz 11 skokova, ali nije bilo dovoljno za novu pobjedu Pelicansa. Davis je ubacio 18 poena.

Torontova peta pobjeda zaredom

Toronto je slavio na gostovanju u Memphisu sa 116:107, što je peta uzastopna pobjeda Raptorsa. DeMar DeRozan je predvodio goste sa 26 koševa, sedam skokova i šest asistencija. Serge Ibaka je ubacio 21 poen, a Kyle Lowry imao 16 koševa, osam asistencija i šest skokova. Tyreke Evans je sa 27 koševa bio najbolji strijelac Grizzliesa za koje je Marc Gasol imao 20 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Jedna od tri momčadi koja je sinoć slavila na domaćem parketu bili su Millwaukee Bucksi. Svladali su Dallas sa 109:102 za što zasluge idu na tri adrese. Khris Middleton je pogodio pet trica i završio utakmicu sa 31 košem. Giannis Antetokounmpo je ubacio 27, a Eric Bledsoe 24 poena. Wesley Matthews je bio najbolji igrač Dallasa sa 29 koševa.