Furiozan start Memphisa

Bogdanović u petorci Brooklyna, Lakersi izgubili četvrtu zaredom

Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Damjan Rudež nisu imali večer za pamćenje, ali su Bogdanovićevi Netsi barem pobijedili na gostovanju u Detroitu (90-102), dok je Rudežova Indiana poražena (102-92) na gostovanju kod Atlante.

Brooklyn Netsi su u svojoj drugoj ovosezonskoj utakmici stigli do prve pobjede prvenstveno zahvaljujući Joeu Johnsonu koji je 15 od svoja 34 poena postigao u posljednjoj četvrtini. Bojan Bogdanović je bio u početnoj petorci na gostovanju kod Detroita, ali je za gotovo 25 minuta na parketu postigao svega 2 poena uz šut 1-7, promašivši sva četiri pokušaja za tricu, te tome dodavši 2 skoka i jednu asistenciju. Za pobjednike je Kevin Garnett postigao 18 poena uz 14 skokova. Detroit su u trećem ovosezonskom porazu predvodili Brandon Jennings sa 18 poena i 9 asistencija, te Greg Monroe sa 18 poena i 11 skokova.

Indiana Pacersi doživjeli su drugi poraz u dva dana. Nakon domaćeg neuspjeha protiv Memphisa, Pacersi su poraženi na prvom ovosezonskom gostovanju u Atlanti. Damjan Rudež je ovoga puta ostao bez poena (šut 0-2). Rudež je na parketu bio svega 11 minuta, te je u tom razdoblju imao jednu ukradenu loptu i jednu asistenciju. Šestoricu dvoznamenkastih strijelaca Indiane predvodio je sa 21 košem Chris Copeland, dok su kod pobjednika najraspoloženiji bili Jeff Teague sa 25 i Al Horford sa 20 poena.

Unatoč 28 poena Kobeja Bryanta, LA Lakersi su u Oaklandu protiv Golden Statea (127-104) doživjeli četvrti ovosezonski poraz, što im je najlošiji start od sezone 1957./58., kad su izgubili prvih sedam utakmica. Warriorse je do pobjede s 41 poenom, što mu je najbolji učinak u karijeri, predvodio Klay Thompson koji je dan ranije potpisao četverigodišnje produljenje ugovora vrijedno 70 milijuna USD.

Unatoč saznanju da su na najmanje mjesec dana ostali bez Russella Westbrooka, košarkaši Oklahoma Cityja svladali su Denver (102-91). Serge Ibaka i Perry Jones ubacili su po 23 poena za pobjednike, Ty Lawson je sa 25 koševa bio najefikasniji kod gostiju.

Košarkaši Memphisa prvi put u klupskoj povijesti ostvarili su tri početne pobjede. Za slavlje kod Charlottea (69-71) najzaslužniji je sa 22 poena bio Marc Gasol. Al Jefferson je sa 19 koševa bio najefikasniji kod Hornetsa.

Tri pobjede ostvario je i Houston. U domaće slavlje (104-90) protiv Bostona James Harden ugradio je 26 poena, 8 skokova i 6 asistencija, a Terence Jones je dodao 25 koševa. Celticse je sa 17 koševa predvodio Jeff Green.